Żubry pokonane w Poznaniu

koszykówka / Białystok 2008-01-16 21:44:56

Niestety koszykarze Żubrów Białystok nie odnieśli 11 zwycięstwa w I Lidze Koszykówki Mężczyzn przegrywając na wyjeździe z Politechniką Poznań 78 do 93.

Już pierwsza kwarta pokazała że o zwycięstwo z pretendentem do awansu w tegorocznych rozgrywkach będzie bardzo ciężko. Poznaniacy przez większą część pierwszej kwarty kontrolowali przebieg gry i zakończyli ją pięciopunktową przewagą wygrywając 25 do 20. W drugiej odsłonie spotkania ponownie górą okazali się gospodarze do pięciu punktów przewagi z pierwszej kwarty dołożyli kolejne 11 oczek wygrywając 22 do 11 drugą partię meczu. Kolejna, trzecia, kwarta to ponownie przewaga gospodarzy i sukcesywne zwiększanie przewagi punktowej przez Politechnikę.

Ostatecznie zakończyła się wygraną miejscowych 25-17. Dopiero ostatnia odsłona meczu przyniosła dobrą grę naszego zespołu który zmniejszył znacznie przewagę gospodarzu w ostatecznym wyniku i wygrał czwartą kwartę 30 do 21. Jednak taki obraz gry mógł mieć miejsce gdyż na parkiecie ze strony gospodarzy pojawili się zmiennicy i niekulturalnie mówiąc dali pograć przyjezdnym chociaż w jednym fragmencie gry. Tym samym nie powtórzyła się sytuacja sprzed kilku tygodni i Żubry pomimo że Żubry przegrały spotkanie nie był to pogrom jak to miało miejsce poprzednio.

Punktowali:

Żubry: Andrzej Misiewicz 12, Arkadiusz Zabielski 11, Łukasz Wilczek 11, Rafał Kulikowski 9, Aleksy Olszewski 8, Jędrzej Jankowiak 8, Tomasz Kujawa 5, Marcin Monach 5, Mariusz Rapucha 5, Marcin Krajewski 4.

Politechnika Poznań: Sulowski Jacek 20, McNaull Joseph 16, Wiekiera Paweł 12, Smorawiński Tomasz 11, Prus Stanisław 8, Radwan Grzegorz 8, Semmler Tomasz 6, Dudek Michał 4, Bogdan Paweł 4, Baganc Adam 2, Mowlik Paweł 2.