Trzecioligowa niedziela - rezultaty spotkań

piłka nożna 2009-04-26 16:27:45

W niedzielę odbyły się kolejne trzy spotkania w ramach 22. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej.

Czarni Olecko nie podołali przed własną publicznością przedostatniej w tabeli Pogoni Łapy, która wygrała 2:1. Gol otwierający wynik spotkania padł już w 4. minucie, a jego strzelcem był niezawodny Sławomir Jarmołowicz. Chwilę przed przerwą do wyrównania doprowadził Marcin Miłosiewicz. Po rozpoczęciu drugiej połowy, podobnie jak w pierwszej, na bramkę nie trzeba było długo czekać. Ta padła już w 51. minucie za sprawą Łukasza Czarnowskiego, który ustalił wynik spotkania na 2:1 na korzyść przyjezdnych.

W konfrontacji Vęgorii Węgorzewo z MKS-em Mielnik padł bezbramkowy remis. Drużyny toczyły wyrównany bój, ale bliżej wygrania tego meczu byli gospodarze. Osłabiona przed rundą wiosenną drużyna z Mielnika zagrała solidnie w obronie. Najlepszą okazję dla gospodarzy zmarnował Daniel Maliszewski, któremu zabrakło nieco precyzji przy uderzeniu na bramkę strzeżoną przez Piotra Mińko.

W pojedynku Orła Kolno z liderującą Olimpią Elbląg z dobrej strony pokazali się gospodarze. Orzeł wyszedł sensacyjnie na prowadzenie już w 8. minucie meczu po strzale Marcina Makowskiego i zdołał utrzymać prowadzenie do przerwy. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadzili goście. Orzeł ani myślał o utrzymaniu rezultatu, czego efektem była druga bramka Marcina Makowskiego zdobyta w 69. minucie meczu. Ponownie do wyrównania Olimpijczycy doprowadzili w 88. minucie za sprawą Antona Kołosowa.