Ruch Wysokie Mazowieckie - Stal Poniatowa 2:1 (1:0)

piłka nożna / Wysokie Mazowieckie 2009-04-26 18:16:55

O dużym szczęściu może mówić drużyna Ruchu Wysokie Mazowieckie, która w spotkaniu ze zdecydowanym outsiderem z Poniatowej wygrała 2:1, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła w 90. minucie meczu.

Spotkanie rozpoczęło się szcześliwie dla gospodarzy, bo już po jedenastu minutach prowadzili. Tomasza Judowiaka pokonał Tomasz Jakuszewski i mieliśmy 1:0 dla Ruchu. Po utracie bramki swoją grę poprawili zawodnicy Stali, którzy coraz częściej gościli pod bramką Grzegorza Sandomierskiego. Zarysowywała się lekka przewaga gospodarzy, a żadna z drużyn nie potrafiła skutecznie wykończyć swoich akcji, a wiec na stadionie w Wysokiem Mazowieckiem do przerwy 1:0 prowadzili gospodarze.

W 80. minucie piłkę w siatce Ruchu umieścił Bartłomiej Mazurek, ale bramka nie została uznana przez sędziego prowadzącego to spotkanie. Trzy minuty później Stal strzeliła kolejną bramkę, tym razem prawidłowo zdobytą, strzelcem okazał się dzisiejszy solenizant Łukasz Dziedzic. Poniatowianom udało się zrealizować cel o którym była mowa w szatni w przerwie meczu - doprowadzili do wyrównania i wydawałoby się, że wywiozą jeden punkt z Wysokiego Mazowieckiego.

Nadzieje na remis okazały się jednak złudne, a winić za porażkę można przede wszystkim golkipera Stali - Tomasza Judowiaka, który wyszedł do centry, złapał piłkę, ta jednak wypadła mu z rąk i trafiła pod nogi Dzidosława Żuberka, który nie zwykł marnować takich sytuacji i zapewnił "biało-niebieskim" komplet punktów.

Bramki: Tomasz Jakuszewski 11', Dzidosław Żuberek 90' - Łukasz Dziedzic 83'.

Ruch: Sandomierski - Bartkiewicz, Kołłątaj, Jurkowski (55' Migryński), Galiński, Gralewski, Kołodziejczyk (70' Szaflarski), Karwacki (60' Janik), Jakuszewski, Bzdęga, Żuberek.

Stal: Judkowiak - Czępiński, Krystosiak, Styżej (70' Sadowski), Nowak, Pindiur, Rado, Dziedzic, Stręciwilk (46' Szczawiński), Mazurek, Wilawer (65' Czarnecki).

Żółte kartki: Bartkiewicz (Ruch) - Judkowiak (Stal).
Sędziował: Maciej Mądzik (Kielce).

Na podstawie: Dziennik Wschodni