» Nie pamiętam hasła | » Zarejestruj się

Informacje

Narybek w Jagiellonii

piłka nożna / Białystok 2008-01-17 13:24:22

Już po raz drugi Stowarzyszenie Sympatyków Jagiellonii Białystok z udziałem klubu Jagiellonia Białystok najmłodszym jagiellończykom (rocznik 1998 – trener Tomasz Kulhawik) trenującym w Białostockiej Szkółce Piłkarskiej Jagiellonia uroczyste ślubowanie.

Witam wszystkich zebranych, a zwłaszcza rodziców, którzy zaszczycili nas dzisiaj tutaj bardzo licznie. Po raz drugi organizujemy uroczystość naszym najmłodszym zawodnikom i mamy nadzieję, że te uroczystości będą rokrocznie się powtarzały. Ci młodzi chłopcy są wychowankami naszego klubu i chcemy żeby pamiętali o tym, jak zaczynali swoją przygodę z piłką w naszej Jagiellonii – rozpoczął uroczystość prezes SSJB Jarosław Dunda. Po czym głos zabrali wiceprezes klubu Artur Kapelko oraz obecny piłkarz pierwszoligowej Jagiellonii – Jacek Chańko.

Artur Kapelko (wiceprezes Jagiellonii): - Jest to dla Was na pewno bardzo wielkie przeżycie. Kiedyś w dzieciństwie również marzyłem by zostać piłkarzem, jednak dosyć szybko zrozumiałem, że nie mam do tego talentu. Organizowałem więc turnieje dla dzieci i młodzieży, następnie tak się ułożyło, że zostałem dyrektorem w Jagiellonii a dzisiaj jestem wiceprezesem. Wierzę głęboko, że z tej drużyny wielu chłopaków zagra w żółto-czerwonych barwach. Jagiellonia Białystok to oczywiście sport, wyniki, ale przede wszystkim to ludzie. Szanujemy tych, którzy pracowali w naszym klubie, zostawili tu swoje zdrowie, zaangażowanie. Jagiellonia daje coś, co zostaje na całe życie. Chciałbym podziękować w tym miejscu SSJB, że tak chlubną tradycję wprowadziło w życie i teraz ją kontynuuje. Jest to naprawdę piękny zwyczaj. Życzę Wam wszystkich sukcesów i pamiętajcie - marzenia w życiu się spełniają.

Jacek Chańko: - Przed rokiem ślubowaliśmy na jagiellończyków młodych chłopców Samuela Tomara, dzisiaj przyszła pora na Was. Chciałbym tu podziękować przede wszystkim rodzicom, którzy mają cierpliwość do Was. Pamiętam gdy byłem w Waszym wieku sam zbiłem wiele szyb i lamp w domu. Gra w piłkę jest to na pewno wspaniała przygoda, a zarazem pomysł na życie. Macie wspaniałego trenera i życzę Wam byście swego talentu nie zmarnowali. Wszystkiego najlepszego. Na koniec będziemy robili pamiątkowe zdjęcie i mam nadzieję, że za kilkanaście lat będziemy mogli się chwalić, że oto ten chłopak w Realu jest z Jagiellonii… a może to my kiedyś będziemy takim Realem.

Trenerem zespołu jest wychowanek naszego klubu Tomasz Kulawik, który nadal czynnie uprawia piłkę nożną: - Można powiedzieć, że równo rok temu, bo 23 stycznia spotkaliśmy się na pierwszych zajęciach. Niektórzy z nich są nawet od pierwszych zajęć. Dla mnie jest to niesamowite jak oni się rozwijają. Gdy na początku żonglowali piłką pięć razy, teraz dziesięć, a mam nadzieję, że niedługo będzie piętnaście i tak dalej. Niezmiernie się cieszę, że mogę tu być dzisiaj z Wami. Bardzo dziękuję za wszystko chłopakom, jak też rodzicom i życzę by rok obecny był tak owocny, jak ten poprzedni.

Po krótkich przemówieniach nastąpiła kulminacyjna część uroczystości, czyli ślubowanie. Nasze nadzieje piłkarskie powtarzały za prezesem stowarzyszenia słowa przysięgi, które brzmią:

„Uroczyście ślubuję Jagiellonii Białystok, że zawsze będzie dla mnie najważniejsza. Będę sumiennie wykonywać ćwiczenia trenera. Na boisku będę dawać z siebie wszystko i nigdy nie będę chciał wygrać podstępem. Będę bronić dobrego imienia Jagiellonii oraz białostockiej piłki nożnej.”

Każdy z chłopaków otrzymał na pamiątkę klubowy szalik, pamiątkowy dyplom oraz prezent. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

autor: Dariusz Gryko www.jagiellonia.pl


W każdej chwili możesz podyskutować na ten temat na naszym forum: http://forum.podlaskisport.pl/
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. PodlaskiSport.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Opinie

 • Anonim
  2016-03-15 23:43:42
  192.243.55.135

  Komentarz zablokowany.

 • Anonim
  2016-03-08 03:29:41
  192.243.55.132

  Komentarz zablokowany.

 • Anonim
  2016-02-25 03:51:21
  192.243.55.132

  Komentarz zablokowany.

 • Anonim
  2016-02-17 00:57:46
  192.243.55.132

  Komentarz zablokowany.

 • Anonim
  2016-02-12 02:42:58
  192.243.55.131

  Komentarz zablokowany.

partnerzy strategiczni

partnerzy

piłka nożna | siatkówka | koszykówka | sporty motorowe | sporty zimowe | sporty wodne | sporty walki | inne sporty | sporty szkolne | katalog firm | forum | fotogaleria