Górnik Wieliczka - Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (1:0)

piłka nożna / Wieliczka 2009-05-01 20:07:24

W spotkaniu otwierającym 28. kolejkę II ligi wschodniej grający na wyjeździe Ruch Wysokie Mazowieckie podzielił się punktami z Górnikiem Wieliczka.

Od początku lepiej prezentował się Górnik, inicjatywa była po stronie gospodarzy, jednak nie wynikały z tego okazje bramkowe. Bliski zdobycia pierwszej bramki dla gospodarzy był Daniel Policht, który jednak minął się z piłką dogrywaną przez Arkadiusza Kubika.Trzy minuty później na uderzenie z około 30 metrów zdecydował się Niemczyk, ale futbolówka przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego. W 34. minucie w znakomitej sytuacji znalazł się Wojciech Wojcieszyński, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale górą w tym pojedynku był właśnie golkiper gości. W 44. minucie kolejną szansę na otwarcie wyniku spotkania miał Daniel Jarosz, jednak górą był jeden z defensorów Ruchu Wysokie Mazowieckie. Minutę później znakomitym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Maciej Kisiel i gospodarze wyszli na prowadzenie.

W 52. minucie uderzenia na bramkę Górnika spróbował jeden z zawodników z Wysokiego Mazowieckiego, jednak te okazało się niecelne. Sześć minut później przegrywający jedną bramką Ruch Wysokie Mazowieckie miał kolejny problem, którym było wykluczenie bramkarza. Grzegorz Sandomierski zagrywał ręką poza obrębem pola karnego i otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Na boisku pojawił się rezerwowy golkiper - Artur Holewiński, który zastąpił Eugeniusza Kołodziejczyka. W 70. minucie Maciej Kisiel będąc pięć metrów przed bramką Ruchu uderzył wprost w obrońcę, a chwilę później Mateusz Leśniowski spudłował z jeszcze bliższej odległości. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry przed szansą podwyższenia rezultatu spotkania na 2:0 był Daniel Jarosz, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Arturem Holewińskim.

Do drugiej części arbiter w związku z zamieszaniem związanym ze zmianą bramkarza doliczył dziewięć minut. W drugiej minucie doliczonego czasu gry drużyna Ruchu Wysokie Mazowieckie doprowadziła do wyrównania po rzucie rożnym, a szczęśliwym strzelcem okazał się Tomasz Bzdęga.