Porażka Jagiellonii Białystok

piłka nożna / Białystok 2009-05-02 19:17:25

W spotkaniu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok przegrała na własnym boisku z Odra Wodzisław Śląski 1:2. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył  Kamil Grosicki, dla którego byłą to już trzecia bramka w rundzie wiosennej.

Odra zaczęła nadawać ton na boisku od samego początku spotkania. W 4. minucie z dystansu groźnie uderzył Maciej Małkowski, ale piłka przeszła nad poprzeczką bramki Jagiellonii. Chwilę później Maciej Korzym po podaniu Roberta Kłosa strzelił tuż nad poprzeczką. To był znak, że dziś wodzisławianie przyjechali grać otwarty futbol i zgarnać komplet punktów. W 12. minucie fatalny błąd popełnił przy linii bocznej Krzysztof Król, futbolówkę przejął Małkowski, zagrał w polu karnym do Moskala, a ten mocnym strzałem pokonał Piotra Lecha.
W 24. minucie mocno zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Korzym uderzył w mur, za chwilę mija się z piłką, dobitkę Moskala sparował Lech. Do piłki po raz kolejny dopadł Korzym, a jego strzał z linii bramkowej wybił Bruno. Przed przerwą Jagiellonia mogła wyrównać. Frankowski zagrał do Dzienisa, ale popularny „Maniek” fatalnie podał do Bruno.

Po przerwie nieco lepiej wyglądała gra białostoczan a ofensywie, ale i tak była daleka od tego co kibice w stolicy Podlasia mogli widzieć, we wcześniejszych spotkaniach w tej rundzie przy ul. Słonecznej. W 65. minucie „Jaga” powinna doprowadzić do wyrównania po efektownej kombinacyjnej akcji. Bruno podał do Frankowskiego, a  ten wyłożył piłkę Kojaseviciowi który w idealnej sytuacji uderzył tuż obok słupka. Pierwszy celny strzał w światło bramki Stachowiaka podopieczni Michała Probierza oddali dopiero… w 70. minucie gdy to uderzenie oddał Bruno. Na kwadrans przed końcem spotkania a  bardzo ofensywny wariant gry zdecydował się szkoleniowiec gospodarzy i za Zawistowskiego wprowadził Twardowskiego. „Żółto-czerwoni” wyrównali w 85. minucie. Na środku boiska piłkę przejął Stano, zagrał do „Franka”, ten do Grosickiego i filigranowy skrzydłowy minął Stachowiaka i trafił w długi róg. Gospodarze cieszyli się z odrobienia strat tylko minutę. Z prawej strony wzdłuż bramki zagrał Małkowski, piłkę sprytnie przepuścił Moskal i Wodecki z bliska pokonał bezradnego Lecha.

Białostoczanie dawno nie grali tak źle. Brakowało przede wszystkim pomysłów na rozgrywanie akcji ofensywnych. Jeszcze gorzej gospodarze zachowywali się w obronie. W poczynaniach defensywnych brakowało pewności i dokładności, co spowodowało, iż podopieczni Michała Probierza po raz pierwszy w tym roku zeszli z własnego boiska pokonani.

Jagiellonia Białystok – Odra Wodzisław Śląski 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 – Moskal [12], 1:1 – Grosicki [85], 1:2 – Wodecki [86]