ME: Odra - Jagiellonia 3:0

piłka nożna / Wodzisław Śląski 2009-05-03 20:34:05

Piłkarze Odry Wodzisław pokonali Jagiellonię Białystok 3:0 (w meczu Młodej Ekstraklasy.  Wszystkie bramki dla Odry padły po strzałach głową.

Od początku spotkania piłkarze Odry stwarzali sobie okazje do strzelenia bramki. Już w 9. minucie Łukasz Skrobacz był bliski pokonania bramkarza Jagiellonii. Kilka minut później po dośrodkowaniu Skrobacza z rzutu rożnego Sławomir Szary głową umieścił piłkę w bramce. Później dwie okazje do zdobycia bramki miał Jaroslav Machovec jednak oba strzały były niecelne. Goście najlepszą okazję w tej części spotkania mieli w 40. minucie kiedy to po błędzie naszej obrony zawodnik Jagiellonii główkował minimalnie nad poprzeczką Buchalika.

Po zmianie stron pierwszą akcję miał w 53. minucie Mateusz Słodowy, który przelobował bramkarza gości jednak piłka uderzyła w słupek bramki bronionej przez Macieja Majewskiego. Druga bramka dla Odry padła w 69. minucie kiedy to po dośrodkowaniu Słodowego Tomasz Młynek głową pokonał bramkarza Jagiellonii. Minutę później aktywny w tym meczu Słodowy miał okazję do podwyższenia wyniku jednak silny strzał obronił Majewski. W 85. minucie padła bramka, która była ozdobą tego meczu. Jaroslav Machovec dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne, gdzie tam Jan Woś pięknym szczupakiem umieścił piłkę w siatce.

Odra Wodzisław – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)

Bramki: Szary (17’), Młynek (69’), Woś (85’)

Żółte kartki: Szwarga - Murawski

Odra: Buchalik, Bik (83’ Senderski), Szwarga, Tanżyna, Bańczyk, Szary (46’ Woś), Jary, Słodowy 73’ Sobik), Skrobacz (28’ Młynek), Kwiek, Machovec

Jagiellonia: Majewski, Lewczuk (62’ Łosiewicz), Gogol, Mogielski, Sulkowski (72’ Grodzki), Hryszko, Arłukowicz, Murawski, Grudziński (46’ Zaniewski), Guevara, Świderski.