Sokół Sokółka ogrywa lidera na jego terenie!

piłka nożna / Elbląg 2009-05-06 19:33:09

Sokół Sokółka jako drugi zespół w tym sezonie dokonał czegoś, o czym większość III - ligowych ekip mogło tylko pomarzyć. W dzisiejszym spotkaniu pokonał na wyjeździe lidera rozgrywek Olimpię Elbląg 1:0, a bohaterem ekipy gości został Kamil Wojtkielewicz, który zdobył w 73. minucie gola na wagę 3 punktów

Olimpia w ubiegłej kolejce pewnie pokonał na wyjeździe swoją imienniczkę z Zambrowa i wszystko wskazywało na to, że nie będzie miała większych problemów z wygraniem dzisiejszego meczu. Już w 7. minucie spotkania groźnie Andriy Habyan, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Łukasza Trudnosa. W zasadzie była to jedyna w pierwszej części gry groźna sytuacja. Fatalne warunki atmosferyczne: padający deszcz oraz silny wiatr sprawiały, że gra toczyła się w środku pola z duża ilością strat z obu stron. Optycznie lekką przewagę mieli gospodarze, którzy mieli problemy z celnością strzałów, a także dobrze prezentowała się obrona sokółczan.

W drugiej części gry wiatr wiał jeszcze silniej. W 55. minucie na bramkę gości strzelał Chmielecki i gdyby Habyan dołożył nogę mogło być 1:0 dla Olimpii.
Kilka minut później ekipa z Elbląga po raz kolejny bliska była strzelenia bramki, ale po strzale Kołodziejskiego goście wybili piłkę z linii bramkowej. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było tym razem. W 73 minucie Kamil Wojtkielewicz popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 40 metrów. Piłka niesiona wiatrem dostała rotacji, przełamała ręce Kucia i ku radości przyjezdnych wpadła do bramki. W 85. minucie gospodarze powinni doprowadzić do wyrównaia, ale z czterech metrów do bramki nie trafił Karol Styś. Olimpia do samego końca starała się zdobyć bramkę, ale umiejętnie grający na czas piłkarze z Sokółki nie dali wbić sobie gola w końcówce i ostatecznie zdobyli bardzo cenne punkty.

Olimpia Elbląg - Sokół Sokółka 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 - Wojtkielewicz [73]

Olimpia: Kuć - Paluszek, Kitowski, Jurgielewicz (85. Treszczotko), Staniórski,  Zawadzki, Chmielecki, Styś, Rosiak, Habyan, Kołodziejski.

Sokół: Trudnos - Stelmaszek, Charyło, Lotenc, Kabelis,  Butkiewicz, Wojtkielewicz (74. Kopeć), Citko (58. Dworzańczyk), Biernacki, Kościński (87. Gejdel), Andrzejewski (75. Sokół).

Żółte kartki: Kitowski – Dworzańczyk