Wyjazdowa porażka Ruchu Wysokie Mazowieckie

piłka nożna / Olsztyn 2009-05-13 19:01:32

W konfrontacji zespołów aspirujących do awansu do I ligi górą był OKS 1945 Olsztyn, który pokonał przed własną publicznością Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (2:0).

W pierwszych minutach to zespół z Wysokiego Mazowieckiego przeważał, jednak pierwszą groźną akcję przeprowadzili gracze OKS-u Olsztyn. W 10. minucie piłkę w polu karnym Ruchu przejął Paweł Łukasik, a jego mocne uderzenie przeleciało nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego. Nie minęło pięć minut od tej sytuacji, a gospodarze po raz kolejny bardzo groźnie zaatakowali, tym razem z efektem brakowym. Grzegorz Lech świetnie obsłużył Pawła Łukasika, a ten pewnie wpakował piłkę do bramki Ruchu.

Chwilę później było już 2:0 dla gospodarzy, a znacząco do strzelenia tej bramki przyczynił się bardzo aktywny Paweł Łukasik, który odzyskał piłkę przed własnym polem karnym i zagrał do przodu, gdzie Grzegorz Lech znalazł Łukasza Suchockiego, a ten silnie uderzył pomiędzy nogami golkipera gości. Okazję na podwyższenie rezultatu miał Łukasz Suchocki, który znakomicie współpracował tego dnia z Grzegorzem Lechem, jednak jego uderzenie okazało się niecelne. Bliski zdobycia kontaktowego gola był w końcówce pierwszej połowy Tomasz Bzdęga, ale z jego uderzeniem poradził sobie doświadczony Zbigniew Małkowski.

Po przerwie Ruch zaczął grać zdecydowanie lepiej, zdecydowanie przejął inicjatywę i dążył do zdobycia bramki. W 55. minucie na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Dzidosław Żuberek, a olsztynian przed utratą bramki uratowała znakomita interwencja Małkowskiego, który sparował uderzenie na poprzeczkę. Ruch wykazywał się również ogromną nieskutecznością, piłkarze klubu z Wysokiego Mazowieckiego dwukrotnie uderzali z około siedmiu metrów, niestety oba uderzenia przeleciały nad poprzeczką. Jedyną klarowną okazję do zdobycia bramki w drugiej połowie OKS miał po rzucie wolnym, którego egzekutorem był Łukasz Suchocki. Sandomierski z wielkim trudem poradził sobie z tym uderzeniem.

W 80. minucie Ruch Wysokie Mazowieckie zdobył bramkę kontaktową. Nieporozumienie defensorów OKS-u wykorzystał Łukasz Jegliński, który uderzeniem głową pokonał Małkowskiego. W 85. minucie w roli głównej znowu wystąpił Łukasz Jegliński, który mógł dać swojemu zespołowi wyrównanie, jednak jego uderzenie trafiło w słupek.

Po tym spotkaniu OKS 1945 Olsztyn plasuje się na 5. pozycji z 51 punktami na koncie, natomiast Ruch Wysokie Mazowieckie jest 6. z jednym punktem mniej. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki, a oba zespoły mają jeszcze szansę na awans do pierwszej ligi.

OKS 1945 Olsztyn - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:1 (2:0)
Łukasik 15', Suchocki 18' - Jegliński 80'.

OKS: Zbigniew Małkowski, Paweł Podhorodecki, Piotr Kulpaka, Arkadiusz Koprucki, Daniel Michałowski, Łukasz Suchocki (83' Łukasz Wróblewski), Paweł Alancewicz, Grzegorz Piesio (76' Mateusz Różowicz), Radosław Stefanowicz (87' Dariusz Frankowski), Grzegorz Lech, Paweł Łukasik.

Ruch: Grzegorz Sandomierski, Adrian Bartkiewicz, Bartosz Jurkowski (77' Arkadiusz Żaglewski), Przemysław Kołłątaj, Paweł Galiński, Łukasz Jegliński, Krzysztof Zalewski, Michał Kachniarz (46' Hubert Karwacki), Marcin Trzaskalski (70' Eugeniusz Kołodziejczyk), Dzidosław Żuberek, Tomasz Bzdęga.

Na podstawie: stomil.olsztyn.pl