Wyniki środowych spotkań III i IV ligi

piłka nożna 2009-05-13 19:58:53

W środowe popołudnie rozegrane zostały trzy spotkania ligowe: jedno w ramach III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, w którym MKS Mielnik zmierzył się z Huraganem Morąg oraz dwa mecze czwartej ligi podlaskiej.

Nie było niespodzianki w Mielniku. Coraz słabiej poczynający sobie na trzecioligowym froncie MKS Mielnik przegrał z faworyzowanym zespołem Huragana Morąg 0:2. Goście, dzięki temu zwycięstwu, plasują się nadal na drugiej pozycji z zaledwie czterema punktami straty do liderującej Olimpii Elbląg. W pierwszej połowie znakomitej szansy na objęcie prowadzenia nie wykorzystał Huragan, a konkretniej Daniel Komorowski, który przegrał pojedynek sam na sam z Piotrem Mińko. Prowadzenie goście objęli w 61. minucie za sprawą Tomasza Włodarczyka, który będąc w obrębie pola karnego zdecydował się na uderzenie, które znalazło drogę do siatki strzeżonej przez golkipera MKS-u. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Daniel Madej, a w doliczonym czasie gry w słupek trafił Tomasz Włodarczyk.

Nieskutecznie zagrały ekipy Wissy Szczuczyn i Iskry Narew, które mimo stworzonych sobie sytuacji podbramkowych podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie. Do ogromnej sensacji doszło w Białymstoku, gdzie miejscowy Piast w meczu zaległej, 16. kolejki podejmował outsidera z Tykocina. Trzeci w tabeli Piast Białystok musiał uznać wyższość drużyny, która w tabeli jest również trzecia...ale od końca! Do przerwy po bramce Tomasza Surwiłło prowadził Hetman Tykocin, sześć minut po rozpoczęciu drugiej częsci gry do wyrównania doprowadzili gospodarze za sprawą Michała Klimowicza. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Hetmana Tykocin zdobył w 82. minucie Marcin Klej, którego uderzenie głową znalazło drogę do siatki bramki strzeżonej przez Krystosiaka.