Hetman Białystok - Sokół Sokółka 0:2 (0:2)

piłka nożna / Białystok 2009-05-13 22:18:37

W najciekawszym dzisiejszym spotkaniu 1/8 okręgowego Pucharu Polski lider IV ligi Hetman Białystok uległ na własnym boisku najlepszej obecnie III-ligowej ekipie z Podlasia, Sokołowi Sokółka 0:2.

Początek meczu był dość wyrównany i oba zespoły najczęściej rozgrywały piłkę w środku pola. W 11. minucie jeden z defensorów Hetmana sfaulował blisko linii pola karnego rywala i sędzia podyktował rzut rożny. Do piłki podszedł Kamil Wojtkielewicz i precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę tuż przy lewym słupku bramki i goście wyszli na prowadzenie. Stracona bramka mobilizująco podziałała na podopiecznych Mirosława Mojsiuszki, którzy ruszyli do ataku, ale ich akcje najczęściej kończyły się tylko na wywalczanych rzutach rożnych. W 24. minucie na ładną akcję zdecydował się Przemysław Gejdel. Wykorzystał bierną postawę obrońców Hetmana, pociągnął z piłką kilka metrów i z okolic linii pola karnego oddał celny strzał po ziemi, po którym golkiper gospodarzy musiał po raz drugi wyjmować piłkę z siatki.

Tempo meczu nie spadało, "Hetmańscy" swoje bramki w umiejętnościach bardzo często nadrabiali ambitną walecznością. W drugiej części meczu dobrych okazji pod obiema bramkami było już mniej. Dobrze grająca dziś defensywa Sokoła raz po raz umiejętnie rozbijała ataki młodych graczy z Białegostoku i nie pozwoliła sobie na utratę bramki. Po niezłym spotkaniu zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyli przyjezdni, ale ambitnie grający zespół Hetmana sprawił, że piłkarze prowadzeni przez Mirosława Dymka musieli dziś zostawić sporo zdrowia by odnieść końcowy sukces.

Bramki: 0:1 - Wojtkielewicz [11], 0:2 - Gejdel [24]