Niedziela w III i IV lidze

piłka nożna 2009-05-17 19:16:39

W niedzielę dokończona została 26. kolejka III ligi grupy V oraz 24. kolejka IV ligi podlaskiej.

Największą niespodzianką w III lidze jest zwycięstwo Vęgorii Węgorzewo, która pokonała u siebie wyżej notowaną Concordię Elbląg 2:1 (2:0). Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Michała Wołowika i Daniela Maliszewskiego. W drugiej połowie gości stać było na zdobycie tylko jednej bramki, której autorem okazał się Sebastian Gryka.

Zgodnie z planem zwyciężył Huragan Morąg, który pokonał wysoko w wyjazdowym spotkaniu Czarnych Olecko 5:0 (2:0). Zespół z Morąga nadal liczy się w walce o bezpośredni awans do II ligi, a ich strata do słabo ostatnimi czasy dysponowanej Olimpii Elbląg wynosi zaledwie dwa punkty. Orzeł Kolno poległ w konfrontacji ze Startem Działdowo i znacznie utrudnił sobie drogę do utrzymania w trzecioligowych rozgrywkach.

W IV lidze zaskoczeniem może być zwycięstwo Hetmana Tykocin, który szczęśliwie pokonał na własnym boisku Puszczę Hajnówka 1:0. Strzelcem zwycięskiej bramki był Andzielewicz, który zapewnił zwycięstwo gospodarzom skutecznie egzekwując rzut karny w pierwszej połowie. Dąb Dąbrowa Białostocka pokonał u siebie Kolejarza Czeremchę 2:0 (1:0).