Dwa medale Anny Dowgiert

sporty wodne / Ostrowiec Św. 2009-05-24 18:52:59

Anna Dowgiert z Juvenii Białystok zdobyła dwa srebrne medale w pływackich mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wczoraj białostoczanka była druga na olimpijskim dystansie 100 metrów stylem motylkowym, a dziś wygrała tym stylem na 50 metrów.

Dowgiert szansę na kolejny medal miała już dziś, gdy to zostały rozegrane zawody na jej koronnym dystansie czyli 50 metrów motylkiem, na którym w przeszłości zdobywała tytuł mistrzyni Polski i ją wykorzystała. Została pokonana tylko przez Aleksandrę Urbańczyk z Trójki Łódź. Warto przypomnieć, że w zawodach nie startowała najlepsza w Polsce i swego czasu na świecie pływaczka stylem motylkowym Otylia Jędrzejczak.