Pływanie: Dwa czwarte miejsca i brąz M. Gierdy

sporty wodne 2008-01-19 22:47:19

Na pływackich Zimowych Mistrzostwach Polski 13 i 15-latków wciąż nie możemy doczekać się medalu reprezentanta województwa.

Po wczorajszej czwartej lokacie 15-letniego Macieja Kordali (MUKS Olimpijczyk Suwałki) na 50 m klasycznym, dziś zawodnik Etn był również czwarty na dystansie dwa razy dłuższym. W eliminacjach Maciek uzyskał trzeci czas – 2:26.51 i chociaż w finale popłynął jeszcze szybciej (2:24.93) to wystarczyło to tylko do zajęcia czwartego miejsca.

Czwartą lokatę wywalczyła też sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym 13-latek MUKS Olimpijczyk. Suwalczanki płynąc w składzie Ewelina Bartoszewicz, Natalia Derda, Alicja i Natalia Szczytko uzyskały czas 4:23.38.

Dziś w finałach A pływali też: 15-letni Bartosz Zarzecki z ATP Augustów, który był siódmy na 200 klas ( 2:28.34, w el. 6 czas – 2:28.87); sztafeta 13-letnich dziewczyn z Suwałk na dystansie 4 x 100 zm w składzie: Alicja i Natalia Szczytko, Iga Poniatowska, Ewelina Bartoszewicz (5:01.86) która zajęła miejsce siódme oraz Ewelina Bartoszewicz ósma na 100 motylkiem (1:12.75 (el. 1:12.83)

W finałach B pływali:

13-latki: Alicja Szczytko - 15. na 400 dow. (4:55.92);

Ewelina Bartoszewicz – 16. na 200 zm (2:41.76)

Michał Uściłko z Batorego Sokółka – 12. na 200 zm. (2:33.12);

15-latki:

Maciej Domański z ATP Augustów – 15. na 200 klas. (2:36.58).

AKTUALIZACJA // 20.01

Pływanie. Brąz Mateusza Gierdy

Z jednym brązowym medalem, wywalczonym dziś przez 15-letnioego Mateusza Gierdę (Juvenia Białystok) w wyścigu na 1500 m dow. wracają pływacy z Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów do lat 13 i 15. Mateusz w pływackim maratonie na krótkim basenie uzyskał czas 17:05.41.

W ostatnim dniu mistrzostw 15-latków w Oświęcimiu mieliśmy jeszcze dwóch zawodników w finale A i dwoje w finale B na 100 m klas.

Wśród chłopców 5. miejsce z czasem 1:07.14 (w eliminacjach 4 czas – 1:07.18) wywalczył Bartosz Zarzecki (ATP Augustów), a szóste Maciej Kordala (MUKS Olimpijczyk Suwałki) – 1:07.24 (el. 1:07.76).

W finałach B trzecie miejsca, czyli 11. w klasyfikacji końcowej wywalczyli Marika Jagielska (Juvenia ) – 1:16.17 (el. 1:16.34) i Maciej Domański (ATP) – 1:09.84 (el. 1:09.96).

Natomiast w rywalizacji 13-latków na basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim 5. lokatę w wyścigu na 800 m dow. wywalczyła Ewelina Bartoszewicz – 9:49.66, 12. była Alicja Szczytko – 10:05.24, a 15. Natalia Derda – 10:07. 81. Ponadto 7 lokatę w finale B, czyli 15. w końcowej klasyfikacji na 100 dow. zdobyła Natalia Szczytko (wszystkie zawodniczki z MUKS Olimpijczyk Suwałki) – 1:05.53 (el. 1:05.50).