Jagiellonia - GKS Bełchatów 0:2 (0:1)

piłka nożna / Białystok 2009-05-30 20:03:49

W kończącym sezon 2008/09 meczu 30. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia  Białystok przegrała na własnym boisku z GKS-em Bełchatów 0:2. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Jacek Popek, a tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Jacek Tosik.

Jagiellonia w tym spotkaniu grała o wywalczenie na koniec sezonu 7. lokaty.  Na początku meczu gospodarze posiadali optyczną przewagę, ale nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Łukasza Sapeli.  Przez pierwszy kwadrans także Bełchatów nie kwapił się do ataków i kibice nie oglądali przy ul. Słonecznej ciekawego widowiska.  W 20. minucie odnowiła się kontuzja napastnika GKS - Dawida Nowaka. Reprezentant Polski musiał opuścić plac gry, a w jego miejscu pojawił się Ihor Mihalevsky.

W 24. minucie goście wykonywali rzut rożny. W zamieszaniu podbramkowym do piłki dopadł Jacek Popek, który wykorzystał niefrasobliwość białostockiej defensywy i z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Rafała Gikiewicza. W 29. minucie Jaga miała swoja najlepszą okazję w pierwszej połowie i powinna doprowadzić do remisu. Damir Kojasevic zagrał po ziemi wzdłuż linii bramkowej i najpierw do piłki nie sięgnął Grosicki i następnie futbolówka minęła wchodzącego wślizgiem Frankowskiego.

Po przerwie inicjatywę posiadali przyjezdni, ale i Jagiellonia starała się groźnie kontrować. W 60. minucie podopieczni Michała Probierza  wyprowadzili bardzo groźną kontrę, po której Tomasz Frankowski znalazł się sam na sam z Sapelą, ale nie zdołał go minąć. W końcówce meczu goście zdobyli drugą bramkę i przypieczętowali swoje zwycięstwo. Będący niemal przy linii końcowej boiska Jakub Tosik posłał atomowe uderzenie z ostrego kąta obok Rafała Gikiewicza. Po meczu stadionowy spiker ogłosił, że w innym meczu Polonia Warszawa pokonała na wyjeżdzie Górnik Zabrze. Oznaczało to tyle, że dzisiejsze zwycięstwo gości nie sprawi, że zespół ten zagra w europejskich pucharach. Białostoczanie zaś zajęli ostatecznie 9. lokatę w ligowej tabeli.

Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Jacek Popek, [24], 0:2 - Jakub Tosik, [89]

Żółte kartki: Szymon Matuszek, Hermes - Grzegorz Fonfara

Sędziował: Piotr Siedlecki (Warszawa). Widzów 5 000

Jagiellonia Białystok: Rafał Gikiewicz - Igor Lewczuk (85. Mariusz Dzienis), Andrius Skerla, Thiago Rangel Cionek, Dariusz Jarecki (76. Michał Twardowski) - Bruno Martins, Szymon Matuszek (46. Krzysztof Król), Hermes, Damir Kojasević - Kamil Grosicki, Tomasz Frankowski.

GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Edward Cecot, Mate Lacić, Jacek Popek - Tomasz Wróbel, Patryk Rachwał, Janusz Gol, Mateusz Cetnarski (79. Piotr Kuklis) -  Paweł Adamiec (72. Jakub Tosik), Dawid Nowak (22. Ihor Mihalevsky),