Domowe zwycięstwo Wigier Suwałki

piłka nożna / Suwałki 2009-05-31 18:04:58

Zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli piłkarze suwalskich Wigier, którzy pokonali na własnym obiekcie Stal Poniatowa 1:0 (0:0). Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 60. minucie Maciej Makuszewski.

Na początku meczu inicjatywę przejęli suwalczanie, którzy już w 6. minucie stworzyli groźną sytuację dla Sebastiana Świerzbińskiego, jednak ten oddał niecelny strzał i w dodatku był na pozycji spalonej. Cztery minuty później znowu nieskutecznie uderzał Sebastian Świerzbiński. Za chwilę na indywidualną akcję zdecydował się Jakub Kowalski, który został z trudem zatrzymany przez defensorów Stali.

W 24. minucie na uderzenie zdecydował się Maciej Makuszewski, jednak problemów z obroną tego strzału nie miał Tomasz Judowiak. Nieco ponad dziesięć minut później groźną akcję przeprowadzili goście, a strzał na bramkę Karola Salika oddał Tomasz Czępiński. W 40. i 42. minucie przed znakomitymi szansami stawał Daniel Ołowniuk do którego świetnie dogrywał Piotr Rybkiewicz. W pierwszej sytuacji Ołowniuk próbował lobować golipera, jednak piłka przeleciała wysoko nad bramką, natomiast w drugiej sytuacji górą był bramkarz, który obronił lecący wprost w niego strzał. W 45. minucie mogło być 0:1, jednak świetnie spisał się Tomasz Bajko, który uchronił zespół przed utratą bramki. Karol Salik wyszedł do piłki, minął się z nią, jednak Bajko zdołał wybić piłkę na korner.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy w świetnej sytuacji znalazł się Maciek Makuszewski, którego uderzenie z ostrego kąta trafiło wprost w bramkarza. 60. minuta była kluczowa dla losów całego spotkania, Świerzbiński zagrywał do Bucholca, a ten oddał piłkę Makuszewskiemu, któremu w tej sytuacji nie pozostało nic innego niż pokonać Judowiaka. Około 80. minuty meczu kilka groźnych akcji przeprowadzili goście, którzy minimalnie chybiali celu. W 83. minucie przed szansą stanął Kleczkowski, który powinien uderzyć na bramkę, a zdecydował się na drybling i stracił piłkę. Minutę później szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności miał Salik, który wykazał się broniąc uderzenie jednego z zawodników Stali. W doliczonym czasie gry przed szansą na podwyższenie stanął Maciej Makuszewski, jednak zmarnował znakomitą sytuację, a futbolówka wyszła na rzut rożny.

Zespół Wigier Suwałki nadal nie ma zapewnionego pewnego miejsca w drugiej lidze. Ich bezpośredni rywal do gry w barażach - Sokół Aleksandrów Łódzki wygrał swoje spotkanie 3:0 i na kolejkę przed końcem rozgrywek nadal ma szansę na wyprzedzenie suwalczan i utrzymanie w lidze bez konieczności gry w barażach.

Wigry Suwałki - Stal Poniatowa 1:0 (0:0)
Makuszewski 60'.

Wigry: Salik - Bucholc, Makarewicz, Drągowski, Bajko, Makuszewski, Danilczyk, Rybkiewicz (78' Radzio), Kowalski, Świerzbiński (82' Kleczkowski), Ołowniuk (46' Stasiak).

Stal: Judkowiak - Cyranowski (60' Wilawer), Grajper, Czępiński, Nowak, Kazubski, Krystosiak, Szczawiński, Jabłoński (55' Sadowski), Mazurek, Wójcik (68' Dziedzic).

Żółte kartki: Kowalski, Kleczkowski (Wigry) - Mazurek (Stal)
Sędziował: Karol Mazuro (Olsztyn).