Wigry Suwałki utrzymały się w II lidze

piłka nożna / Wieliczka 2009-06-05 19:25:10

W spotkaniu 34. kolejki rozgrywek Wigry Suwałki pokonały na wyjeździe wyżej klasyfikowaną ekipę Górnika Wieliczka 1:0 (0:0). Dzięki temu zwycięstwu Wigry utrzymały się na drugoligowym froncie.

Zwycięską bramkę dla suwalczan zdobył w 64. minucie meczu Maciej Makuszewski. Dla 19-latka było to trzecie trafienie w trzecim kolejnym meczu.

Od początku meczu suwalczanie, wiedząc jaka jest dla nich stawka tego meczu, przeważali na boisku. Później przez chwilę do głosu doszli gospodarze, ale nie potrafili stworzyć groźnej akcji pod bramką rywali. Pod koniec pierwszej części ponownie zaczęły przeważać Wigry. W 38 min. po strzale Sebastiana Radzio piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy Górnika. W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie. Nieco lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni i zostali nagrodzeni za dobrą grę w 64. minucie. wówczas piłkę w siatce zespołu z Wieliczki umieścił Makuszewski i Wigry prowadziły 1:0.  Goście do końca meczu nie oddali wypracowanej przewagi bramkowej i dzięki zwycięstwu utrzymali się w II lidze. Gospodarze przez porażkę stracili za to szanse na grę w barażach o I ligę, w których zagra Start Otwock.

Zapraszamy do WigryTV.pl na relację z piątkowego meczu oraz na fragmenty pomeczowej konferencji prasowej, a także posezonowe wywiady z piłkarzami Wigier.

Górnik Wieliczka - Wigry Suwałki 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Makuszewski [64].

Górnik: Sotnicki - Szymonik, Policht (83' Pawłowicz), Świstak, Kubik, Wtorek, Leśniowski, Liput (66' Filipowski), Nowak, Jarosz, Wojcieszyński (46' Niemczyk).
Wigry: Salik - Bucholc, Rogoziński, Makarewicz, Bajko, Makuszewski (90' Stasiak), Rybkiewicz (86' Kleczkowski), Drągowski, Danilczyk, Radzio, Świerzbiński (73' Ołowniuk).
Żółte kartki: Policht, Wojcieszyński (Górnik).
Sędziowie: Woś (jako główny), Kozłowski, Kucharski (wszyscy z Zamościa).