Wyniki 30. kolejki III ligi

piłka nożna 2009-06-06 19:30:59

W sobotę rozegrana została 30. kolejka III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Najwięcej bramek padło w Łapach, gdzie miejscowa Pogoń uległa Huraganowi Morąg 1:4 (0:1).

W konfrontacji Mrągowii Mrągowo ze Startem Działdowo górą byli gospodarze, którzy wygrali 3:0 i zrównali się punktami z zespołem z Działdowa wyprzedzając ich w tabeli. Morążanie wszystkie bramki zdobyli w drugiej połowie.

Huragan Morąg nie miał problemów w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Łapy. Po dwóch trafieniach Tomasza Włodarczyka i jednym Daniela Komorowskiego goście prowadzili już 3:0, ale honorową bramkę udało się strzelić Marcinowi Gościkowi w 88. minucie gry. Huragan na strzelenie czwartej bramki potrzebował zaledwie dwóch minut, a jej autorem był George Gilmore.

Walcząca do ostatniej kolejki o utrzymanie Olimpia Zambrów musiała uznać wyższość Concordii Elbląg, która pokonała ją 0:2 (0:1).

Kto spadnie do IV ligi? Pewny jest spadek Sparty Augustów, Cresovii Siemiatycze i Pogoni Łapy. Czy jeszcze któraś z podlaskich drużyn spadnie do niższej klasy rozgrywkowej? To zależy od wyniku barażu o utrzymanie w II lidze rozgrywanego przez Jezioraka Iława oraz rezultatu barażu o wejście do II ligi, który będzie rozgrywał Huragan Morąg.

Wyniki 30. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Mrągowia Mrągowo - Start Działdowo 3:0 (0:0)
Tomasz Żakowski 60', Michał Ruszkiewicz 88', Sławomir Sikorski 90'.

Pogoń Łapy - Huragan Morąg 1:4 (0:1)
Bramki: Marcin Gościk 88' - Tomasz Włodarczyk 19' (k), 82', Daniel Komorowski 52', George Kukoya Gilmore 90'.

Olimpia Zambrów - Concordia Elbląg 0:2 (0:1)
Bramki: Sebastian Gryka 43', Michał Lepczak 80' (k).

Czarni Olecko - Supraślanka Supraśl 1:1 (0:1)
Bramki: Łukasz Dębski 50' - Rafał Muczyński 40'.

Warmia Grajewo - Vęgoria Węgorzewo 1:1 (0:1)
Bramki: Maksym Mirwa 47' - Mariusz Machniak 40'.

Sokół Sokółka - MKS Mielnik 2:0 (1:0)
Bramki: Michał Mościński 25' (k), Norbert Toczydłowski 75'.