Zwycięstwo i remis juniorów Jagiellonii

piłka nożna / Białystok 2009-06-20 17:51:13

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorów młodszych zespół MOSP-u Jagiellonii Białystok pokonał na wyjeździe ekipę Pomologii Prószków 3:1 (0:0). Pojedynek juniorów starszych "Jagi" z Arką Gdynia zakończył się bezbramkowym remisem.

Na początku meczu żaden z zespołów nie osiągnął znacznej przewagi, dopiero w końcówce pierwszej połowy przebudzili się białostoczanie, którzy kilkukrotnie groźnie atakowali bramkę Pomologii. W drugiej połowie nadal utrzymywała się przewaga Jagiellonii, ale ku zaskoczeniu wszystkich, gola zdobyli gospodarze za sprawą Patryka Pazlera, który skutecznie egzekwował rzut karny. Do wyrównania w 65. minucie doprowadził Sebastian Budnik, zaledwie trzy minuty później było już 2:1 dla "Jagi". Białostoczanie ciekawie rozegrali piłkę po rzucie rożnym, a futbolówkę do pustej bramki wpakował Paweł Gruziński. Trzecią bramkę dołożył w 76. minucie Jan Pawłowski, który popisał się indywidualną akcją, ograł rywali i bramkarza po czym wbił piłkę do siatki Pomologii.

Także w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów starszych występują piłkarze MOSP-u Jagiellonii Białystok. Pierwsza konfrontacja w Gdyni, pomiędzy miejscową Arką, a białostocką Jagiellonią zakończyła się bezbramkowym remisem.

Juniorzy młodsi: Pomologia Pruszków – MOSP Jagiellonia Białystok 1:3 (0:0)
Bramki: [1:0] - Pazler 55' (karny), [1:1] - Budnik 65', [2:1] - Gruziński 68', [3:1] - Pawłowski 76'.

MOSP: Grzegorz Nowajczyk – Mateusz Siuchno, Dariusz Kuprianowicz, Tomasz Porębski (75' Marcin Turowski), Norbert Zawadzki – Adam Butkiewicz (72' Mateusz Nikiticz), Grzegorz Arłukowicz (70' Damian Kądzior), Maciej Kurcewicz (65' Michał Szóstko), Paweł Grudziński (70' Karol Mackiewicz) – Kamil Zapalnik (60' Jan Paweł Pawłowski), Sebastian Budnik. Trener: Artur Woroniecki.

Sędziował: Rafał Rokosz (Śląski ZPN).
Widzów: około 150.

Juniorzy starsi: Arka Gdynia - MOSP Jagiellonia Białystok 0:0

MOSP: Piotr Czapliński – Maciej Ostaszewski, Mariusz Gogol. Paweł Naliwajko. Bartosz Sulkowski - Mariusz Plaga (87' Andrzej Jakimczuk), Tomasz Koniczek, Michał Steć (72' Piotr Murawski), Patryk Gondek (90' Adam Kisiel) - Michał Fidzukiewicz, Bartosz Stachelski (75' Łukasz Zaniewski).

Na podstawie: jagiellonia.pl