Francuzi najlepsi w rywalizacji łodzi wytrzymałościowych

sporty wodne / Augustów 2009-07-12 22:16:45

Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Endurance zdecydowanie należały do Francuzów. Teamy z nad Sekwany zajęły pierwsze miejsca we wszystkich trzech klasach wyścigów - w zmaganiach brały udział łodzie o pojemności silników: tysiąc, dwa i trzy tysiące. Zwycięzcy w ciągu ośmiu godzin jazdy pokonali od 221 do 360 okrążeń. Polacy niestety złota nie zdobyli, ale team J.W Ślepsk zajął w swojej klasie drugie miejsce. Pozostałym dwóm załogom poszło już gorzej, bo uplasowały się na czwartym i szóstym miejscu.

Dzisiejsze zawody, w których wzięło udział 30 bolidów, to jeden z trzech etapów walki o Puchar Świata. Dwa pozostałe rozgrywane są: w Rouen we Francji oraz w Kairze. Załoga, która zbierze najwięcej punktów ze wszystkich tych trzech wyścigów stanie na najwyższym podium.

Wypadek podczas zawodów najszybszych motorówek świata. Kierowca przeżył, ale z łodzi zostało tylko kilka desek. Do wypadku doszło w drugiej godzinie zawodów. Opowiada komandor mistrzostw Maciej Krzywiński. Zawodnik z nr 19, zrobił salto, bo podczas jazdy poderwało mu dziób łodzi - informuje. Bolid jest kompletnie zniszczony, ale kierowca wydostał się z łodzi i siedział na niej dopóki nie zatonęła.

Francuz trafił do augustowskiego szpitala na obserwację.