Warmia Grajewo lepsza od Zawiszy Bydgoszcz!

piłka nożna / Grajewo 2009-07-29 19:08:05

Jak się okazało nie drugo-, a trzecioligowiec uratował honor naszego regionu w rundzie przedwstepnej Pucharu Polski i jako jedyny zespół z Podlasia awansował do kolejnej rundy. Warmia Grajewo, bo o niej mowa, pokonała niespodziewanie na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz 1:0. Strzelcem bramki na wagę awansu został w 41. minucie Rafał Kozikowski.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra z obu stron, a miejscowi kibice przecierali oczy widząc dobrą grę swych ulubieńców. I trudno się dziwić, że gorąco dopingowali piłkarzy Warmii do ostatniego gwizdka, bo oni w pełni na to zasłużyli. Już w 6 minucie po wrzutce na pole karne Maksym Mirva posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Ten atak zachęcił miejscowych, którzy uzyskali niewielką przewagę. Jednak trudno im było walczyć z lepszymi piłkarsko zawodnikami Zawiszy. Goście w 22 minucie mieli dobrą okazję do strzelenia bramki ale piłkę wybił Łukasz Piłatowski. Kilka minut później dla odmiany Przemysław Masłowski popisał się dobrymi interwencjami i tak czynił do końca meczu, a pracy – szczególnie w drugiej połowie miał sporo. I wreszcie nadeszła 41 minuta i szał radości na wreszcie zapełnionych trybunach w Grajewie. Rafał Kozikowski popisał się pięknym i silnym uderzeniem i zdobył „złotą bramkę”.

Druga połowa to wyraźna przewaga gości. Ale na szczęście piłkarze Warmii potrafili się bronić i utrzymali wynik do końca. A nawet w 63 minucie po podaniu Pawła Górskiego silnie strzela Rafał Kozikowski ale piłkę broni Artur Gajewski. Pięć minut przed końcem meczu obrońcy Zawiszy wybili piłkę z linii bramkowej. Natomiast Jan Magdziński nie miał ustawionego celownika bo trafił w poprzeczkę i słupek a jego strzał w ostatniej minucie doliczonego czasu gry pięknie wybił na rzut rożny Przemysław Masłowski – cichy bohater meczu. I to sprawiło, że po ostatnim gwizdku wszyscy na stadionie wstali i bardzo głośno skandowali DZIĘKUJEMY.

Już po meczu trener Warmii Ryszard Borkowski nie krył radości: Chcę podziękować chłopcom za grę i zaangażowanie. Mecz był wyrównany, bo i goście mogli wygrać. Jednak moi piłkarze podjęli walkę i wytrzymali. To dobrze rokuje przed ligą. Świetnie też spisali się kibice, którym w imieniu zespołu dziękuję.

Poniżej relacja video (dzięki uprzejmości portalu e-grajewo.pl)

W rundzie wstępnej Pucharu Polski Warmia zmierzy się 12 sierpnia z Polonią Słubice, która rozgromiła dziś Chemika Police 5:0.

Warmia Grajewo - Zawisza Bydgoszcz 1:0 (1:0)

Żółte kartki: Sobczyk (Warmia) – Brzeziński (Zawisza).
Sędziowali: Paweł Raczkowski jako główny oraz Jakub Wójcik i Paweł Gawroński (Warszawa).
Widzów: 700.
WARMIA: Masłowski – Arciszewski (81 K. Randzio), Piłatowski, Kowalko, Tuzinowski – Strzeliński, Kozikowski, Pawluczuk, P. Górski (83 Lewosz) – Mirva, Sobczyk (57 Ł. Randzio). Trener: Ryszard Borkowski.
ZAWISZA: Gajewski – Rogalski (77 Zaremski), Suchecki, Warczachowski, Cuper – Maziarz, Szczepan (46 Brzeziński), Tarnowski, Kozłowski – Bojas (46 Bajera), Magdziński. Trener: Mariusz Kuras.