Żubry gorsze w Pruszkowie

koszykówka / Białystok 2008-01-26 22:11:12

Niestety, kolejną porażkę w lidze zanotowali koszykarze pierwszoligowych Żubrów Białystok przegrywając na wyjedzie z BT Wózkami Pruszków 71 do 79.

Po kilku porażkach w lidze atmosfera w zespole Żubrów na pewno była daleka od ideałów. Przed dzisiejszym spotkaniem nie było w ogóle wiadomo czy się odbędzie. Żałoba narodowa która kończyła się dzisiaj o 18 wykluczała rozgrywki ligowe. Jednak mecz przesunięto i odbył się dzisiaj.

Pierwsza kwarta dzisiejszego spotkania to bardzo wyrównana gra z obu stron. Od samego początku Żubry starały uzyskać przewagę. Jednak sztuka się ta nie udała. Wyrówna pierwsza kwarta zakończyła się zasłużonym remisem 23-23. Wydawać by się mogło że kolejne kwarty to w dalszym ciągu gra punkt za punkt i brak wyraźnie lepszego zespołu. Nic bardziej mylnego. Gospodarze w drugiej kwarcie zagrali bardzo dobrze w ataku oraz jeszcze lepiej w obronie gromadząc na swoim koncie 23 punkty i nie pozwalając Żubrom na zbytnie rozwinięcie skrzydeł przez co zdobyli jedynie 10 punktów.. Żubry w tej kwarcie zdołały zdobyć jedynie 10 punktów i to zespół z Pruszkowa po pierwszej połowie był na prowadzeniu 7 punktami. W trzeciej kwarcie Żubry próbowały wielokrotnie zniwelować przewagę i odrobić straty. Jednak nieskuteczność , szczególnie z rzutów za 1 punkt nie pozwalała aby doszło do wyrównania bądź objęcia prowadzenia. W konsekwencji tego trzecia kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem pruszkowian. W ostatniej części spotkania Żubry zaczęły w końcu grać i odrabiać straty. Jednak to był już za późno. Wygrana 17 do 11 w ostatniej partii spotkania dawał jedynie odrobienie 6 punktów. NA pozostałe 8 było już za późno.

Żubry zanotowały kolejną z rzędu porażkę. Tym razem z odwiecznym rywalem z Pruszkowa. Czy kolejne spotkanie przyniesie wygraną? Przekonamy się już niedługo.

MKS Znicz Pruszków - Mispol Żubry Białystok: 79-71 ( 23:23, 23:10, 22:21, 11:17)

Punktowali dla Pruszkowa : Michał Wołoszyn 19, Jakub Dłoniak 13, Marcin Matuszewski 11, Dominik Czubek 10, Artur Bajer 9, Grzegorz Malewski 7, Adrian Suliński 6, Paweł Bacik 4.

Punktowali dla Żubrów: Aleksy Olszewski 15, Jędrzej Jankowiak 14, Brahima Konare 13, Marcin Krajewski 11, Tomasz Kujawa 7, Arkadiusz Zabielski 6, Marcin Monach 3, Andrzej Misiewicz 2.