III liga: Zwycięstwa Tura i Startu

piłka nożna / Bielsk Podlaski, Elbląg 2009-08-08 17:18:32

Za nami pierwsze spotkania w ramach 1. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Zaplanowane na godzinę 11:00 konfrontacje w Bielsku Podlaskim i Elblągu zakończyły się skromnymi zwycięstwami bielskiego Tura i działdowskiego Startu.

Niezbyt porywającym widowiskiem była konfrontacja beniaminka z Bielska Podlaskiego z MKS-em Mielnik. O losach meczu zadecydowała sytuacja z 29. minuty, gdy prostopadłe podanie otrzymał Mateusz Butkiewicz, pognał z piłką w pole karne i uderzył w długi róg obok nieskutecznie interweniującego golkipera gości.

Około 60. minuty okazję do podwyższenia rezultatu miał Marcin Szmurło, jednak jego strzał trafił w bramkarza z Mielnika. Kilka sytuacji stworzyła sobie także drużyna Lecha Cicirko, jednak trzeba przyznać, że mielniczanie grali nieskutecznie, a w sytuacjach podbramkowych brakowało im zimnej krwi. W zwycięskim zespole najjaśniejszym punktem był bezapelacyjnie Mateusz Butkiewicz, który został pozyskany przez bielszczan w ostatniej chwili.

W meczu dwóch warmińsko-mazurskich ekip lepszy okazał się Start Działdowo, który pokonał w wyjazdowym spotkaniu Concordię Elbląg 1:0 (0:0). Pierwsza połowa nie była udana dla obu ekip, bowiem zarówno gospodarze, jak i goście seryjnie marnowali sytuacje podbramkowe i tracili piłkę po niecelnych podaniach. W drugiej połowie do wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie dążyli piłkarze obu drużyn stwarzając sobie liczne sytuacje podbramkowe. Bramkę decydującą o losach spotkania zdobył pod koniec drugiej części meczu nowy nabytek drużyny z Działdowa - Marcin Ogrodowczyk.

Tur Bielsk Podlaski - MKS Mielnik 1:0 (1:0)