Sokół Sokółka - Mrągowia Mrągowo 1:0 (0:0)

piłka nożna / Sokółka 2009-08-08 21:08:45

Bardzo udanie zainaugurowali nowy sezon piłkarze Sokoła Sokółka. Podopieczni Mirosława Dymka wygrali na własnym boisku z Mrągowią Mrągowo, a gola na wagę 3 punktów zdobył w 47. minucie meczu Norbert Toczydłowski.

Pierwsza połowa był dość wyrównana, a oba zespoły stworzyły sobie po jednej dogodnej akcji na zdobycie bramki. Najpierw w 12. minucie bliski zdobycia bramki był Andrzejewski, jednak jego lekki strzał głową pewnie obronił Osmański. W 20. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym sokółczan. Do strzału z czystej pozycji składał się Ruszkiewicz, lecz w ostatniej chwili zagrożenie zażegnał jeden z defensorów gospodarzy blokując strzał przeciwnika.

Sokół fantastycznie zaczął drugą część meczu. Tuż po przerwie z rzutu wolnego z odległości 20 metrów uderzył Kamil Wojtkielewicz, piłka odbiła się od muru i trafiła wprost pod nogi Toczydłowskiego, który z kilku metrów umieścił ją w siatce i było 1:0 dla gospodarzy.  Minutę później dobrą okazję na szybkie podwyższenie prowadzenia miał Dworzańczyk, lecz fatalnie spudłował. W 52. minucie ładnie głową na bramkę uderzył Andrzejewski, lecz w ostatniej chwili zdołał interweniować bramkarz gości. Pod koniec meczu gra się zaostrzyła, czego konsekwencją było chociażby usunięcie z boiska w 85. minucie Michała Kopcia za drugą żółtą kartkę. Ostatecznie Sokół dowiózł do końca meczu skromne prowadzenie i zdobył bardzo cenne 3 punkty.

Sokół Sokółka Okna i Drzwi - Mrągowia Mrągowo 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 - Toczydłowski [47]

Żółte kartki:  Trudnos, Kopeć, Wojtkielewicz, Stelmaszek (Sokół) - Żakowski, Pierowicz, Ruszkiewicz (Mrągovia),

Czerwona kartka: Kopeć (85- za dwie żółte)

Sędziował: Grzegorz Kozłowski (Białystok)

Sokół: Trudnos - Kabelis, Biernacki, Charyło, Pracz, Mościński, Kopeć, Wojtkielewicz (90 Zalewski), Toczydłowski (75 Łomako), Andrzejewski (87 Stelmaszek), Dworzańczyk (60 Sokół.

Mrągovia: Osmański - Kościuczuk, Narel, Żakowski, Prusik (80 Krech), Pierowicz, Ruszkiewicz, Majak, Jarząbek, Kuśnierz (86 Biedrzycki), Osenkowski.