GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

piłka nożna / Bełchatów 2009-08-08 21:15:51

Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe z GKS Bełchatów 1:1 w meczu 2. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gości na prowadzenie wyprowadził w w 31. minucie Bruno. Bełchatowianie zdołali doprowadzić do wyrówania w 54. minucie, a piłkę w bramce Gikiewicza strzałem głową umieścił Ujek. Bramkarz  "Jagi" został jednak bohaterem zespołu po tym jak w 78. minucie obronił rzut karny egzekwowany przez strzelca bramki dla gospodarzy.

Początek meczu nie stał na zbyt wysokim poziomie. Przez pierwszy kwadrans żadnen z zespołów nie wyprowadził ani jednej groźnej akcji. W 25. minucie Grosicki po ładnej akcji minał Cecota i uderzył na bramkę rywali, ale Sapela obronił jego strzał. Po pół godzinie gry "Jaga" objęła prowadzenie. Hermes będący na środku boiska doskonale wypatrzył wychodzącego Grosickiego, a ten zagrał do zupełnie niepilnowanego Bruno. Brazylijczyk niezmarnował tak doskonałej okazji i zdobył gola. Chwilę póżniej na 2:0 mógł podwyższyć Frankowski, ale "Łowca bramek" trafił wprost w Sapelę. Golkiper gospodarzy miał do końca pierwszej części gry jeszcze sporo do roboty. W 37. minucie obronił strzął z dystansu Zawistowskiego, zaś później musiał zatrzymywać kolejne uderzenie "Franka".

Po przerwie kapitalną okazję na podwyższenie mieli Skerla z Frankowskim. Litwin po zagraniu z rzutu rożnego uderzył piłkę głową, zaś ta trafiła w słupek. Opadającą futbolówkę również uderzeniem głową w bramce rywala próbował umieścić "Franek", lecz jego strzał był zbyt słaby. Bełchatowianie w 53. minucie cieszyli się z wyrównania. Po wykonywanym przez Mateusza Cetnarskiego rzucie wolnym z lewej strony boiska sprytnie w polu karnym zachował się Mariusz Ujek, który trącił opadającą piłkę i strzałem głową zdobył gola. Kilka minut później w poprzeczkę także trafili gospodarze, którzy z minuty na minutę zaczynali grać zdecydowanie lepiej.

Znakomitą okazję do strzelenia drugiej bramki gospodarze mieli w 77. minucie. Pavol Stano popełnił faul na Macieju Korzymie i prowadzący spotkanie Mirosław Górecki podyktował rzut karny dla GKSu. Jedenastkę wykonywał Ujek, lecz  po jego lekkim strzale skuteczną interwencją popisał się Rafał Gikiewicz, który w pełni zrehabilitował się za błąd popełniony w poprzedniej kolejce w meczu z Odrą. Przed samym końcem meczu w sytuacji sam na sam znalazł się Frankowski, ale doświadczonemu zawodnikowi najwyraźniej zabrakło zimnej krwi i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Bramki - 0:1 -  Bruno [31], 1:1 - Ujek [54]

GKS: Sapela - Fonfara, Cecot, Lacić, Popek - Wróbel, Gol, (82. Tosik) Rachwał, Cetnarski, Małkowski (71. Korzym) - Ujek.

Jagiellonia: Gikiewicz - Norambuena, Stano, Skerla, Lewczuk (89. Cionek) - Geworgian (64. Jarecki), Zawistowski, Hermes, Coutinho - Grosicki (83. Jezierski), Frankowski

Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).