III liga: Olimpia wygrywa, cenny remis Orła

piłka nożna / Morąg, Mońki 2009-08-08 21:19:44

W dwóch ostatnich rozegranych dziś meczach III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Orzeł Kolno wywiózł cenny remis z boiska silnego Huraganu Morąg, zaś będący tegorocznym beniaminkiem Promień Mońki nie sprostał Olimpii Zambrów i przegrał u siebie 1:2.

Skazywany na pożarcie beniaminek z Moniek niespodziewanie wyszedł na prowadzenie w 42. minucie po golu zdobytym przez Grzegorza Kiszłę. Zaledwie minuty potrzebowali zambrowianie, aby doprowadzić do wyrównania. W 43. minucie do piłki dopadł Wojciech Kowalczyk i bez większych kłopotów pokonał golkipera gospodarzy i mieliśmy 1:1. Trzy punkty zespołowi Olimpii zapewnił pozyskany z Ruchu Wysokie Mazowieckie Hubert Karwacki, który umieścił pilkę w siatce Promienia w 61. minucie tego pojedynku.

Spotkanie w Mońkach nie stało na wysokim poziomie, a jak stwierdził dyrektor Zambrowskiego Klubu Sportowego, Zbigniew Stańczyk zawodnicy zaprezentowali prawdziwie wakacyjną formę. W kolejnym spotkaniu zarówno w barwach Olimpii, jak i Promienia zobaczymy najprawdopodobniej nowych zawodników, których transferów nie udało się sfinalizować przed inauguracją trzecioligowych rozgrywek.

Debiut duetu trenerskiego Sławomir Lewicki - Marcin Sawko można uznać za udany. Dowodzony przez nich Orzeł Kolno na bardzo trudnym terenie urwał punkty wicemistrzowi III ligi, Huraganowi Morąg. Przez większą część spotkania przeważał zespół z Morąga, jednak nie potrafił przebić się przez defensywę Orła, którą mądrze dowodził doświadczony Dariusz Prokop. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który można uznać za sukces zespołu z Kolna.

Wypowiedź Kamila Rosińskiego (trener Olimpii Zambrów): "Mecz w Mońkach nie był porywającym widowiskiem. Gra była szarpana. Brakowało składnych akcji. Mało było sytuacji bramkowych. Ogólnie widowisko można uznać za bardzo słabe w wykonaniu jednej, jak i drugiej drużyny. Trzeba przyznać, że jeszcze wiele musimy poprawić żeby nasza gra jakoś wyglądała. Z drugiej jednak strony trzeba się cieszyć ze zwycięstwa. Promień nie rozegrał dobrego meczu, ale bardzo utrudniał nam osiągnięcie celu jakim było zwycięstwo w Mońkach."

Promień Mońki - Olimpia Zambrów 1:2 (1:1)
Kiszło 42' - W. Kowalczyk 43', Karwacki 61'.

Olimpia: 90. Bebłowski - 18. Modzelewski, 6. Olszewski, 2. Naliwajko, 4. Szczepanik - 14. Staniórski, 9. Karwacki, 16. Fiedorczuk (89' 20. Gosk), 8. Pisiecki (68' 10. Jastrzębski)- 11. Wójcik (61' 17. Piszczatowski, 13. W. Kowalczyk (85' 5. Król).

Huragan Morąg - Orzeł Kolno 0:0