PP: Warmia Grajewo - Polonia Słubice 1:2 (0:0)

piłka nożna / Grajewo 2009-08-12 19:07:46

Po dobrym spotkaniu ambitnie grająca Warmia Grajewo uległa na własnym boiku II-ligowej Polonii Słubice w meczu rundy wstepnej Pucharu Polski. Wilczki przegrały 1:2, a jedyną bramkę dla grajewian zdobył Rafał Kozikowski.

W pierwszej połowie niepadły gole, a optyczna przewaga należała do gości. Poloniści pierwszą ładna akcję przeprowadzili w 7. minucie spotkania. Strzał w światło bramki oddał Kłodawski, a piłkę na rzut rozny sparował Masłowski. W 36. minucie przyjezdni powinni prowadziić 1:0. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Warmii znalazł się Sylla, lecz fatalnie przestrzelił z ok 12. metrów. Jeszcze przed przerwą kontuzji doznał Marcin Malinowski, który został zmieniony w 42. minucie przez  Michała Wawszczaka.

O wiele więcej emocji było w drugiej połowie.  W 52. minucie Paweł Górski uderzył z dystansu w poprzeczkę co było znakiem, że gospodarze za wszelką cenę będą dążyć do zwycięstwa nad ekipą ze Słubic. Kilka chwil później Warmia cieszyła się ze zdobycia gola. Piłkę z rzutu wolnego posłał do siatki Rafał Kozikowski czym wręcz skopiował swój wyczyn ze wcześniejszego meczu pucharowego z Zawiszą Bydgoszcz. Odpowiedź Polonii była jednak błyskawiczna. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marcinkowski, a głową do bramki piłkę wpakował Szymon Sidorowicz i było 1:1. "Wilczki" miały doskonałą okazję w 66. minucie spotkania. Sam na sam z golkiperem Polonii wyszedł Maciej Sobczyk jednak nie zdołał umieścić piłki w bramce. W 72. minucie goście wyszli na prowadzenie. Paweł Posmyk dośrodkował w pole karne, na bramkę strzelił Sylla, ale jego strzał wybił przed siebie Masłowski. Bramkarz Warmii był jednak bezradny przy dobitce Kłodawskiego i goście prowadzili 2:1. Gospodarze walczyli, ale nie zdołali doprowadzić do wyrówanania. Pod koniec spotkania dogodną okazję na podywższenie zmarnował Wawszczak, co nie przeszkodziło w ostatecznym rozrachunku dla ekipy Słubic w odniesieniu zwycięstwa w Grajewie.

Warmia Grajewo - Polonia Słubice 1:2 (0:0)

Bramki: Rafał Kozikowski 54 – Szymon Sidorowicz 57, Amadeusz Kłodawski 70.
Sędziował: Piotr Pieloch jako główny oraz Dariusz Kozioł i Aleksandra Prus (Warszawa).
Widzów: 400.

WARMIA: Masłowski – Arciszewski, Piłatowski, Kowalko, Tuzinowski – Lewosz (69 K. Randzio), Pawluczuk, Mirva, Górski – Kozikowski (72 Ł. Randzio), Milczarek (59 Sobczyk). Trener: Ryszard Borkowski.
POLONIA: Anusiewicz – Sidorowicz Ż, Gaca, Więckowski Ż, Marcinkowski – Timoszyk (61 Posmyk), Matwiejów Ż, Andrade, Włodawski (76 Warcholak) – Malinowski (39 Wawszczak), Sylla. Trener: Marek Czerniawski.