Jagiellonia pokonuje Koronę Kielce!

piłka nożna / Białystok 2009-08-15 19:10:51

W 3. kolejce Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok pokonała na własnym stadionie Koronę Kielce 2:0. Pierwszą bramkę już przed przerwą zdobył Igor Lewczuk, a wynik w 83 minucie ustalił niezawodny Tomasz Frankowski. Tym samym "Jaga" ma już tylko trzy ujemne punkty!

Pierwszą bardzo groźną akcję w tym meczu przeprowadziła Korona. W 22. minucie Buśkiewicz znalazł się w sytuacji sam na sam z Gikiewiczem, ale zamiast strzelać, próbował podawać w prawo do Gajtkowskiego. W efekcie dzięki interwencji białostockich obrońców skończyło się tylko na rzucie rożnym. Następnie kielczanie wykonywali całą serię kornerów, lecz czujny w bramce był Rafał Gikiewicz. Gdy z minuty na minutę co raz bardziej rozkręcała się drużyna z Kielc to gospodarze zdobyli bramkę. Po dobrym podaniu z głębi pola od Kamila Grosickiego kilkanaście metrów od bramki Radosława Cierzniaka znalazł się Igor Lewczuk i sprytnym strzałem po ziemi z narożnika pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przed przerwą podopieczni Michała Probierza mogli podwyższyć, lecz będąc w dobrej sytuacji niecelnie uderzył Vahan Geworgyan.

Na początku drugiej połowy dobrą piłkę od Frankowskiego dostał Zawistowki, jednak pomocnik gospodarzy fatalnie spudłował. W szeregach przyjezdnych bardzo aktywny był eks-jagiellończyk Paweł Sobolewski. Wielokrotnie starał sie pokonać Gikiewicza i najbliższy był tego po godzinie gry, jednak piłkę z bramki wybił Król. Po tej akcji "Sobol" opuścił boisko a jego miejsce zajął Jacek Kiełb. Kilka minut później Korona wykonywała rzut wolny. Po dobrej wrzutce w pole karne minimalnie niecelnie główkował Hernani. W 70. minucie wydawać by się mogło, że w narożniku pola karnego faulowany był Grosicki, lecz arbiter pokazał, iż Jaga egzekwować będzie rzut wolny. W 80. minucie piłka znalazła się w siatce gospodarzy. Strzelcem bramki był Jacek Markiewicz ale sędzia tego gola nie uznał argumentując to faulem popełnionym przez byłego kapitana Jagiellonii. Swoje zwycięstwo gospodarze udokumentowali w 85. minucie. Marco Reich dograł do Tomasza Frankowskiego, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i było 2:0 dla Żółto-czerwonych. Obecnie białostoczanie mają już tylko -3 punkty w tabeli, a szansa na zdobycie kolejnych już w następnym tygodniu gdy zmierzą się ponownie na Słonecznej, a przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław.

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 2:0 (1:0)
Bramki: Lewczuk 34', Frankowski 83'.

Jagiellonia Białystok: Gikiewicz - Lewczuk, Skerla, Stano, Król (63,Norambuena) - Gevorgyan (58.Reich), Hermes, Zawistowski, Bruno - Grosicki (76.Jarecki), Frankowski.

Korona Kielce: Cierzniak - Nawotczyński, Markiewicz, Hernani, Edson - Łatka (62.Nowak), Andradina, Zganiacz, Sobolewski (61.Kiełb)- Gajtkowski (72.Cichos), Buśkiewicz.

Żółte kartki: Król, Stano (Jagiellonia), Markiewicz, Łatka, Gajtkowski, Edi (Korona).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).