Niedziela w III i IV lidze

piłka nożna 2009-08-16 20:19:18

W niedzielne popołudnie podlascy ligowcy dokończyli 2. kolejkę III ligi i IV ligi podlaskiej. W III lidze w dwóch meczach górą były drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego, a w kolejnej konfrontracji międzywojewódzkiej pomiędzy Vęgorią Węgorzewo, a Pogonią Łapy padł remis 2:2.

Czarni Olecko dzięki zwycięstwu nad beniaminkiem z Bielska Podlaskiego awansowali na pozycję lidera i zostaną na niej przynajmniej do najbliższej soboty. Zespół z Olecka jako jedyny w dwóch kolejkach zgromadził na swoim koncie komplet punktów. Bramkę, która przesądziła o losach niedzielnego spotkania zdobył w 65. minucie wychowanek Czarnych, Daniel Bogdanowicz.

Niezbyt szczęśliwie niedzielne popołudnie wspominać będą także piłkarze i kibice Orła Kolno, który uległ przed własną publiką wyżej notowanej Concordii Elbląg 0:1 (0:1). Jedyny gol w tym meczu padł jeszcze przed przerwą, bo w 35. minucie, a jego autorem był 22-letni Dariusz Brzyski.

Najwięcej bramek padło w Węgorzewie, gdzie miejscowa Węgoria podejmowała Pogoń Łapy. Mecz zakończył się rezultatem 2:2, a drużyna Pogoni powinna być zadowolona z remisu, który udało im się zagwarantować dopiero w 90. minucie po bramce zdobytej przez Adriana Markowskiego. Łapianie w tym spotkaniu wywalczyli pierwszy ligowy punkt w sezonie 2009/2010.

Na czwartoligowym froncie jednobramkowe zwycięstwa odniosły ekipy KS Michałowo i Rudni Zabłudów, które pokonały odpowiednio ŁKS Łomża i Hetmana Tykocin. Problemów ze zwycięstwem w Surażu nie miał miejscowy Znicz, który pokonał Pomorzankę Sejny 3:0.

W kolejnych dwóch niedzielnych spotkaniach IV ligi padły remisy 1:1. Punktami podzieliły się zespoły Puszczy Hajnówka i Włókniarza Białystok oraz Dębu Dąbrowa Białostocka i Hetmana Białystok.