Młoda Ekstraklasa: pierwszy punkt "Jagi"

piłka nożna / Kielce 2009-08-16 20:33:52

W trzeciej kolejce rozgrywek Młodej Ekstraklasy białostocka Jagiellonia zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 1:1 (0:1). Białostoczanie wywalczyli tym samym pierwszy punkt w obecnym sezonie. Młodzi zawodnicy Jagiellonii mogą mówić o dużym szczęściu, bowiem wyrównującą bramkę zdobyli w 90. minucie za sprawą Patryka Gondka.

Na początku meczu "żółto-czerwoni" mieli optyczną przewagę "siedząc" na połowie rywali, z czego jednak nie wynikało nic konkretnego. Stosunkowo intensywne ataki białostoczan nie miały odzwierciedlenia w groźnych sytuacjach pod bramką Małeckiego, który nie miał zbyt wiele pracy. W 20. minucie wzorowo wyprowadzona kontra zaowocowała golem na korzyść gospodarzy. Piotr Gawęcki zdecydował się na drybling, ograł jednego z defensorów "Jagi" i uderzył w kierunku bramki, Maciej Majewski odbił piłkę, jednak wobec drugiej próby Gawęckiego, który ponownie przejął piłkę był bezsilny.

Jeszcze przed przerwą zespół Henryka Mojsy mógł doprowadzić do wyrównania. Dośrodkowanie Łukasza Tumicza zmierzało do Michała Świderskiego, który stanął przed bramką do której dostępu bronił jeden zawodnik z pola. Uderzenie Świderskiego przeleciało...nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Małeckiego! Największe zagrożenie pod bramką białostoczan Korona stwarzała po stałych fragmentach gry. Bezbłędnie w defensywie, co należy podkreślić, radzili sobie Andrzej Niewulis i Daniel Henz.

W drugiej odsłonie dalej przeważali piłkarze Jagiellonii, którzy dążyli do zdobycia wyrównującego gola. Białostoczanie zagrali pressingiem, co efekty przyniosło dopiero w ostatniej minucie, gdy piłkę do bramki Korony wpakował Patryk Gondek. Trzeba przyznać, że "żółto-czerwoni" mieli więcej szczęscia niż rozumu, ponieważ strzał Gondka zza pola karnego odbił się od jednego z piłkarzy Korony i futbolówka wpadła do bramki kompletnie zdezorientowanego Małeckiego.

"Rozegraliśmy dobre spotkanie, stworzyliśmy wiele sytuacji strzeleckich i powinniśmy wygrać. Tak się nie stało, ponieważ mieliśmy słabą skuteczność pod bramką przeciwnika. Zabrakło nam chyba odwagi, bo chłopcy wiedzieli, że grają z liderem, ale z przebiegu meczu wyglądało to tak, jakby Jagiellonia była na czele tabeli, a nie Korona. Skład kielczanie mieli wyjątkowo mocny, ponieważ grali również zawodnicy, którzy wzięli udział w sobotnim spotkaniu ekstraklasy. Korona przewyższała nas doświadczeniem, ale tego nie było widać na murawie - byliśmy zespołem o wiele lepszym. Po meczu chłopcy siedzieli w szatni, długo nie dochodzili do siebie, bo widać było, że zostawili serce na boisku. Spotkanie z Koroną było naszym najlepszym w tym sezonie." - takimi słowami spotkanie opisał szkoleniowiec zespołu Jagiellonii Białystok, Henryk Mojsa dla portalu www.Jagiellonia.pl.

Młoda Ekstraklasa: Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
Gawęcki 20' - Gondek 90`.

Korona Kielce (ME): Małecki - Szajna, Kiercz, Malarczyk (74' Markowski), Paknys (46' Jamróz) - Kiełb (46' Chrzanowski), Jędryka (46' Nowak), Wilk (70' Czarnecki), Kal - Gawęcki, Rabenda (55' Malinowski).

Jagiellonia Białystok (ME): Majewski - Hryszko, Niewulis, Daniel Henz, Sulkowski - Gustavo Adolfo (71' Chwetko), Dołubizna (62' Ostaszewski), Gondek, Jakimczuk (59' Plaga) - Świderski, Tumicz.

Żółte kartki: Paknys, Kal, Gawęcki (Korona) - Sulkowski (Jagiellonia).

Sędzia: Rafał Greń (Podkarpacki ZPN)