Wyniki spotkań III ligi

piłka nożna 2009-08-22 17:26:53

W sobotę odbyło się siedem spotkań w ramach 3. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. W niedzielę Pogoń Łapy w meczu kończącym 3. kolejkę będzie podejmowała przed własną publicznością MKS Mielnik.

W rozegranym o godzinie 11:00 spotkaniu pomiędzy Concordią Elbląg, a Warmią Grajewo górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:0 (0:0). Bramki dla elblążan zdobywali Sebastian Gryka w 70. minucie i Dariusz Brzyski w 80. minucie spotkania.

Na pewno niespodzianką jest rezultat, który padł w meczu rozegranym w Zambrowie. Miejscowa Olimpia przegrała z niżej notowanym beniaminkiem z Ełku 0:3 (0:0). Zambrowianie wzmocnieni kilkoma nowymi zawodnikami przystępowali do tego spotkania w roli faworyta, jednak niezbyt skuteczna w ofensywie Olimpia musiała ulec ełczanom.

W końcowych minutach trzy punkty zapewniła sobie ekipa Mrągowii Mrągowo, która pokonałą Start Dziadłowo 2:0 (0:0). Oba gole dla morążan padły w samej końcówce, a konkretniej w 85. i 88. minucie spotkania, a ich autorami byli odpowiednio Michał Ruszkiewicz i Michał Pierowicz. Ciekawie było w Lubawie, gdzie miejscowy Motor podejmował Czarnych Olecko i wyszedł z tego pojedynku zwycięstwo osiągając rezultat 3:2 (3:1).

W pojedynku beniaminków górą był Tur Bielsk Podlaski, który po zwycięstwie nad Promieniem Mońki dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty. Gol na wagę zwycięstwa dla bielszczan padł w 90. minucie za sprawą Marcina Szmurło. Sensacyjne zwycięstwo odniosła Vęgoria Węgorzewo, która pokonała na wyjeździe Huragana Morąg. Bohaterem spotkania był popularny w Węgorzewie "Mario", czyli Mariusz Machniak, który zdołał umieścić futbolówkę w siatce morążan na dziesięć minut przed końcem spotkania.