Remis Ruchu z liderem

piłka nożna / Wysokie Mazowieckie 2009-08-22 18:07:37

Podziałem punktów zakończyła się konfrontacja Ruchu Wysokie Mazowieckie z liderującym Świtem Nowy Dwór Mazowieckie. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0 po golu Michała Twardowskiego, jednak spotkanie zakończyło się ostatecznie rezultatem 2:2 (1:0).

W pierwszej połowie skuteczniejsi okazali się piłkarze Ruchu, którzy zdołali zdobyć bramkę za sprawą Michała Twardowskiego w 44. minucie meczu. Tak zwana bramka "do szatni" rozwścieczyła Świt, który od początku drugiej połowy dążył do wyrównania, do którego udało mu się doprowadzić w 75. minucie.

Zaledwie pięciu minut potrzebowali piłkarze dotychczasowego lidera II ligi wschodniej, aby dołożyć drugie trafienie, którego autorem był Grzegorz Kończyński. "Mleczni" do końca spotkania szukali wyrównującej bramki, która zagwarantowałaby jeden punkt. Sztuka ta udała się, a strzelcem gola był oczywiście niezawodny Wojciech Kobeszko, który umieścił futbolówkę w siatce rywali na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry.

Dla zespołu Świtu Nowy Dwór Mazowieckie były to pierwsze ligowe punkty stracone w bieżącym sezonie. Świt po pięciu kolejkach ma na swoim koncie 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis). Co ciekawe, piłkarze z Nowego Dworu Mazowieckiego nie przegrali w lidze już od 35 spotkań. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego zgromadzili natomiast na swoim koncie sześć "oczek", które zdobyli dzięki jednemu zwycięstwu i trzem remisom.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (1:0)
Bramki: Michał Twardowski 44', Wojciech Kobeszko 89' - Marek Lendzion 75', Grzegorz Kończyński 80'.