Wyniki sobotnich spotkań IV ligi

piłka nożna 2009-08-22 19:23:37

W sobotę odbyło się sześć spotkań w ramach 3. kolejki IV ligi podlaskiej. Poniżej prezentujemy rezultaty wszystkich spotkań.

Trzecią kolejkę IV ligi niezbyt miło będzie wspominał Michał Rynkowski, który nie może być zadowolony ze swojej postawy w bramce Hetmana Białystok, który uległ u siebie KS Michałowo 1:5 (0:2). Goście prowadzenie objęli już w 10. minucie po strzale Kamila Frąckiela i błędzie Rynkowskiego, który wyszedł za daleko i dostał piłkę "za kołnierz". Zaledwie siedem minut później kolejny błąd popełnił golkiper gospodarzy, który źle wyszedł do dośrodkowania, strącił piłkę na głowę Jakuba Golaka, który bez wahania wpakował futbolówkę do bramki Hetmana. Chwilę później Michał Rynkowski zszedł z boiska utykając. Po przerwie bramkę kontaktową dla Hetmana zdobył Łukasz Suchowolec, jednak już trzy minuty później kolejne trafienie dołożyli piłkarze z Michałowa po uderzeniu Janiaka. Do końca spotkania goście zdołali zdobyć jeszcze dwa gole po strzałach Dariusza Gołdowskiego i Emila Doroszko.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła drużyna Wissy Szczuczyn, która pokonała przed własną publicznością Puszczę Hajnówka 2:1 (0:0). Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Ireneusz Piwko, na co goście odpowiedzieli bramką Kidryckiego. Losy spotkania na korzyść Wissy rozstrzygnął Emil Świderski, który w 74. minucie umieścił piłkę w siatce rywali.

W lokalnych derbach pomiędzy Pomorzanką Sejny, a Spartą Augustów bezdyskusyjnie lepsza okazała się ekipa gospodarzy, która pokonała drużynę z Grodu nad Nettą 6:1 (1:1). Spotkanie zaczęło się po myśli augustowian, którzy objęli prowadzenie w 18. minucie po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym przez Łukasza Sobolewskiego. Gospodarze się jednak nie poddali i rozpoczęli festiwal strzelecki, który zakończył się po zdobyciu sześciu bramek.

Gryf Gródek przed własną publicznością musiał uznać wyższość spadkowicza z III ligi, Cresovii Siemiatycze, która pokonała gospodarzy 1:0 (1:0). W kolejnym spotkaniu cenne zwycięstwo odnotował Włókniarz Białystok, który pokonał u siebie słabo spisującą się ekipę ŁKSu Łomża 1:0 (0:0).

Wyniki sobotnich spotkań IV ligi:

Hetman Białystok - KS Michałowo 1:5 (0:2)
Bramki: Suchowolec 51' - Frąckiel 10', J. Golak 17', Janiak 54', Gołdowski 69', E. Doroszko 80'.

Wissa Szczuczyn - Puszcza Hajnówka 2:1 (0:0)
I. Piwko 55', E. Świderski 74' - Kidrycki 68'.

Pomorzanka Sejny - Sparta Augustów 6:1 (1:1)
Anuszkiewicz 30', Mickiewicz 55', Kuklewicz 60', 65', 72', 79' - Sobolewski 18' (k).

Gryf Gródek - Cresovia Siemiatycze 0:1 (0:1)