Jagiellonia odrobiła ujemne punkty!

piłka nożna / Białystok 2009-08-22 20:48:05

Tylko 4 ligowych meczów potrzebowali podopieczni Michała Probierza aby odrobić ujemne punkty, które zespół Jagiellonii otrzymał za udział w aferze korupcyjnej. Dziś białostoczanie pokonali na własnym boisku Śląsk Wrocław 2:0 i obecnie zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli.

Od początku spotkania lepiej prezentowali się gospodarze, którzy częściej atakowali bramkę wrocławian. Śląsk cofnął się do defensywy i podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza ograniczali się tylko do gry z kontry.  W 20. minucie Jagiellonia wyszła na prowadzenie. Gospodarze egzekwowali wrzut z autu na wysokości pola karnego Śląska. Futbolówkę przejął Alexis Norambuena, zagrał na szesnasty metr do Bruno, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi w prawy róg bramki pokonał golkipera Śląska. W 28. minucie Kamil Grosicki ograł zwodem Amira Spahicia i mocno wkopnął piłkę w pole karne, gdzie najpierw strzał Pawła Zawistowskiego obronił Ivo Vazgeč, a poźniejsza dobitka Bruno była już niecelna.  W 41. minucie ładną interwencją popisał się Gikieiwcz, który obronił trudny strzał Marka Gancarczyka. Chwilę później drugi z braci Gancarczyków Janusz strzelił tuż obok bramki Jagiellonii.

W 70. minucie Dudek podał do będącego na czystej pozycji Marka Gancarczyka, ale jego strzał zdołał zablokować jeden z piłkarzy Jagiellonii i piłka przeleciała tuż nad bramką. Jaga mogła zdobyć drugą bramkę 7 minut później. Marco Reich dobrze dośrodkował w pole karne Śląska, lecz Zawistowski trafił piłką w słupek. W 80. minucie błąd w środku pola Antoniego Łukasiewicza wykorzystał Niemiec Marko Reich, pognał z piłką w pole karne, z łatwością położył Vazgeca i wpakował piłkę do siatki. Od tej pory było już wiadomo, że raczej nic nie zabierze białostoczanom 3 punktów. Śląsk pod koniec spotkania starał się zniwelować straty, jednak golkiper gospodarzy do końca zachował czyste konto i tym samym zespół ze stolicy Podlasia w błyskawicznym tempie odrobił ujemne punkty.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Bruno [20], 2:0 - Reich [79]

Jagiellonia Białystok: Gikiewicz - Lewczuk, Staňo, Skerla, Alexis - Bruno, Hermes, Zawistowski, Jarecki (50. Cionek) - Grosicki (67. Reich), Frankowski (74. Jezierski).

Śląsk Wrocław: Vazgeč - Wołczek, Celeban, Spahić, Pawelec - M.Gancarczyk (80. Socha), Łukasiewicz, Ulatowski, Dudek (71. Mila), J.Gancarczyk - Szewczuk.

Żółte kartki: Stano (Jagiellonia) oraz Ulatowski, J.Gancarczyk (Śląsk).

Sędziował: Robert Małek (Zabrze).

Widzów: 5.600.