Niedzielne wyniki III i IV ligi

piłka nożna 2009-08-23 15:27:23

W niedzielne popołudnie dokończono 3. kolejkę III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej i IV ligi podlaskiej. W pierwszym zakończonym spotkaniu Rudnia Zabłudów zremisowała 2:2 z Kolejarzem Czeremcha.

Świadkami ciekawego widowiska byli kibice zgromadzeni na stadionie w Łapach, gdzie miejscowa Pogoń podejmowała MKS Mielnik. Obie drużyny niezbyt udanie rozpoczęły rozgrywki (1 punkt w dwóch meczach), a pojedynek miał dla obu zespołów istotne znaczenie, ponieważ trzeba szczerze przyznać, że zarówno Pogoń, jak i MKS Mielnik łatwiejszych przeciwników III lidze mieć nie będą.

W 11. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Łukasz Kul, który skierował futbolówkę do siatki rywali z najbliższej odległości. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, jednak na początku drugiej odsłony gorzką pigułkę musieli przełknąć łapianie. Już dwie minuty po wznowieniu gry w zamieszaniu pod bramką Pogoni najlepiej odnalazł się Tomasz Tuttas, który doprowadził do wyrównania. Najciekawszym fragmentem w II połowie było ostatnie 15 minut podczas których obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, a bliżej tego byli piłkarze Pogoni Łapy, którzy seryjnie marnowali fenomenalne okazje pod bramką mielniczan.

Faworytem konfrontacji w Zabłudowie była miejscowa Rudnia, jednak goście z Czeremchy postarali się o niespodziankę i zdołali wywalczyć remis 2:2. Spotkanie mogło zakończyć się jednak zaskakującym zwycięstwem Kolejarza, który dwukrotnie wychodził na prowadzenie, jednak gospodarze konsekwentnie wyrównywali stan meczu.

W meczu pomiędzy Dębem Dąbrowa Białostocka, a Zniczem Suraż górą byli Ci pierwsi, którzy pokonali przyjezdnych 1:0 po bramce Piotra Bondziula z 10. minuty meczu.