Młoda Ekstraklasa: Nieszczęśliwa końcówka i porażka Jagi

piłka nożna / Wrocław 2009-08-24 13:30:35

Porażką Jagiellonii Białystok zakończyło się wyjazdowe spotkanie w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław. Gospodarze obie bramki zdobyli w ostatnich pięciu minutach niespodziewanie przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Jedyna bramka w pierwszej połowie padła w 38. minucie po indywidualnej akcji Gustavo Adolfo, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Dąbrowskim, ale był w ostatniej chwili faulowany przez Kamila Suppana. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, którego skutecznym egezekutorem był Michał Fidziukiewicz. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego się już nie wydarzyło, a grę kontrolowali "żółto-czerwoni".

W drugiej połowie przewagę nadal mieli białostoczanie, którzy dążyli do strzelenia kolejnej bramki, co niestety nie stało się faktem. W 85. minucie na dośrodkowanie w pole karne "Jagi" zdecydował się Dawid Abramowicz, a piłkę do bramki strzeżonej przez Grzegorza Sandomierskiego wpakował Jakub Więzik. Zaledwie pięć minut wystarczyło wrocławianom na zdobycie zwycięskiej bramki, która padła w doliczonym czasie gry. Wrzutkę z rzutu wolnego Dariusza Górala na bramkę zamienił Robert Menzel pogrążając tym samym białostoczan, którzy stracili nadzieję na jakąkolwiek zdobycz punktową.

Po 4. kolejkach Młodej Ekstraklasy Jagiellonia Białystok ex equo z Lechem Poznań zajmuje ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Białostoczanie zremisowali jeden mecz, a po trzech schodzili z boiska pokonani. Zespół Henryka Mojsy legitymuje się bilansem bramkowym 4:8. W zbliżający się weekend Młoda Jagiellonia będzie podejmowała u siebie Wisłę Kraków.

Śląsk Wrocław (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 2:1 (0:1)
Bramki: Więzik 85', Menzel 90' - Fidziukiewicz 38' (k).

Żółte kartki: Tymiński, Suppan (Śląsk) oraz Niewulis, Fidziukiewicz (Jagiellonia).
Sędzia: Mariusz Jasina (Wrocław).
Widzów: 100.

Śląsk Wrocław (ME): Dąbrowski - Frey (74' Abramowicz), Kaśnikowski, Suppan, Barski (46' Jędrzejowski), Klofik (68' Więzik), Szydziak (46' Baranowski), Trojanowski, Tymiński, Biliński (46' Menzel), Góral.

Jagiellonia Białystok (ME): Sandomierski, Daniel Henz, Hryszko (74' Dołubizna), Niewulis, Sulkowski, Gogol, Gondek, Gustavo Adolfo, Murawski (63' Szóstko), Steć (77' Świderski), Fidziukiewicz.

Na podstawie: jagiellonia.pl