Jagiellonia nie sprostała mistrzowi

piłka nożna / Sosnowiec 2009-08-29 18:10:59

W rozegranym w Sosnowcu spotkaniu 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Jagiellonię Białystok 2:1 (2:0).

Pierwsza połowa należała do zespołu krakowskiej Wisły, której dominacja nie podlegała żadnej wątpliwości. Przed szansą na zdobycie bramki już w 10. minucie stanął Patryk Małecki, który otrzymał piłkę od Pawła Brożka i w znakomitej sytuacji nie trafił w bramkę. Jedenaście minut później białostoczanie nie mieli już tyle szczęścia i Junior Diaz umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Rafała Gikiewicza. Popularny w Białymstoku "Giki" minął się z piłką, a w ogromnym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Junior Diaz. Zdaniem "żołto-czerwonych" bramka nie powinna zostać uznana, ponieważ Arkadiusz Głowacki podawał ją już z poza boiska.

W kolejnych minutach rozochoceni zdobytą bramką Wiślacy przeprowadzali kolejne groźne ataki na bramkę Jagiellonii. Efektem była bramka z 30. minuty, której autorem był Paweł Brożek, który wykorzystał doskonałe zagranie Patryka Małeckiego i nie pozostało mu nic innego jak wpakować piłkę do bramki.

Od początku drugiej połowy białostoczanie również nie zachwycali, a wręcz rozczarowywali. Tylko dzięki nieskuteczności Andraža Kirma i Wojciecha Łobodzińskiego Jagiellonia nie straciła kolejnych bramek. Naprawdę groźną akcję pod bramką Wisły "żółto-czerwoni" skonstruowali w 65. minucie, uderzenie Kamila Grosickiego z trudnościami na rzut rożny sparował Mariusz Pawełek. Chwilę później "Grosik" ponownie strzelał, jednak piłka przeleciała nad spojeniem bramki Mariusza Pawełka.

Nadzieję na jakiekolwiek punkty wywiezione z Sosnowca w serca białostoczan wlał w 82. minucie Remigiusz Jezierski, którego uderzenie trafiło w słupek, a następnie piłka odbiła się od pleców golkipera Wisły i wpadła do siatki. Kontaktowa bramka sprawiła, że podopieczni Michała Probierza wzięli się w jednej chwili w garść i zaczęli szturm na bramkę "Białej Gwiazdy". Bliski wyrównania był Pavol Staňo, który pewnie do tej pory pluje sobie w brodę wspominając stuprocentową sytuację, którą miał w doliczonym czasie gry.

Jagiellonia Białystok w pięciu spotkaniach zdobyła dziesięć punktów odrabiając tym samym całą karę za udział w aferze korupcyjnej. Obecnie białostoczanie mają na swoim koncie zero "oczek", a okazję na zdobycie pierwszych punktów "na plusie" podopieczni Michała Probierza będą mieli w sobotę, 12 września, gdy zmierzą się u siebie z Lechem Poznań.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:1 (2:0)
Diaz 21', Paweł Brożek 30' - Pawełek 82' (s).

Wisła: Pawełek - Pablo Alvarez Menendez, Głowacki (69' Jop), Marcelo, Piotr Brożek - Łobodziński (79' Ćwielong), Sobolewski, Junior Diaz (88' Cantoro), Kirm - Małecki, Paweł Brożek.

Jagiellonia: Gikiewicz - Cionek, Staňo, Skerla, Norambuena - Lewczuk (46' Reich), Hermes, Zawistowski, Bruno - Grosicki (80' Lamos Cárdenas), Frankowski (59' Jezierski).

Żółte kartki: Pawełek (Wisła)  - Bruno, Reich (Jagiellonia).
Sędzia: Tomasz Mikulski (Lublin).

Na podstawie: Jagiellonia.pl