Pierwsze zwycięstwo Wigier

piłka nożna / Suwałki 2009-08-29 22:13:26

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2009/2010 zanotował zespół suwalskich Wigier, który pokonał przed własną publicznością Kolejarza Stróże 3:2 (2:0).

Równo z pierwszym gwizdkiem z atakiem na bramkę Kolejarza ruszyli piłkarze suwalskich Wigier, co od razu przyniosło efekt w postaci bramki. Dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego w pole karne na gola zamienił Daniel Ołowniuk, który nie dał szans golkiperowi gości. W następnych minutach atakowali piłkarze Kolejarza Stróże, jednak ich akcje były najczęściej kasowane w zarodku lub kończyły się na linii 16. metra. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka liczyli natomiast na kontrataki, a jeden z nich efekt przyniósł w 45. minucie, po którym pierwszą bramkę w "biało-niebieskich" barwach zdobył litewski napastnik Vitalijs Zils. Arbiter prowadzący spotkanie przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty, a w owym doliczonym czasie gry bramkę kontaktową strzelili piłkarze Kolejarza, a konkretniej Bartłomiej Socha.

W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już tak szybko bramki, jednak warto było poczekać do 78. minuty, gdy świetnie podanie od Vitalijsa Zilsa otrzymał Daniel Ołowniuk, a ten przelobował golkipera Kolejarza i mieliśmy 3:1. Dwie minuty później goście po raz drugi zdołali pokonać Karola Salika, strzelcem bramki okazał się Dawid Florian. W końcówce meczu groźne sytuacje miały miejsce pod obiema bramkami, jednak piłkarzom obydwu drużyn zdecydowanie zabrakło skuteczności. W końcu arbiter zakończył spotkanie i suwalczanie mogli po raz pierwszy w tym sezonie dopisać do swojego konta komplet punktów po trudnym, ale udanym meczu z Kolejarzem Stróże.

Następny mecz piłkarze suwalskich Wigier rozegrają już w najbliższą środę, 2 września. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka pojadą do Iławy, gdzie zmierzą się z miejscowym Jeziorakiem. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Wigry Suwałki - Kolejarz Stróże 3:2
Daniel Ołowniuk 1', 78', Vitālijs Ziļs 45' - Bartłomiej Socha 47', Dawid Florian 80'.

Wigry: Salik - Bajko, Makarewicz, Rogoziński, Radzio (93' Kesler), Makuszewski (70' Sadowski), Świerzbiński, Danilczyk, Drągowski, Zijs (88' Sanni), Ołowniuk.

Na podstawie: wigry.suwalki.pl