Komplet wyników 5. kolejki IV ligi

piłka nożna 2009-08-31 11:51:07

W sobotę i niedzielę odbyły się spotkania 5. kolejki IV ligi podlaskiej. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty weekendowych zmagań czwartoligowców i kilka ciekawych informacji.

W sobotę odwołane zostało spotkanie pomiędzy Piastem Białystok, a Cresovią Siemiatycze, które miało odbyć się na boisku w Wasilkowie. Arbiter podjął taką decyzję, ponieważ silne opady deszczu cały czas zmywały linie, a na boisku pojawiło się wiele kałuż i błota. Zarówno szkoleniowcy obu drużyn, jak i arbiter doszli do wniosku, że gra w takich warunkach jest niebezpieczna dla zdrowia zawodników i spotkanie zostało odwołane.

W innym spotkaniu 5. kolejki IV ligi podlaskiej pomiędzy białostockimi zespołami Hetmana i Włókniarza padł remis 1:1. Obie bramki padły w drugiej części spotkania. Więcej o meczu można przeczytać klikając tutaj.

Grad bramek obejrzeli kibice zgromadzeni w Gródku, którzy obserwowali spotkanie pomiędzy miejscowym Gryfem, a ŁKSem Łomża. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, którzy zdobyli bramkę za sprawą Kamila Alickiego. Gryf do remisu doprowadził w 24. minucie po strzale Kozłowskiego, a już w 38. minucie prowadził 2:1 po bramce Artemiuka. Jeszcze przed przerwą stan meczu wyrównał piłkarz ŁKSu - Gałązka, a tuż po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze znowu wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą Wasilewskiego. Gola na 3:3 strzelił Kamil Alicki w 72. minucie, ale dwie minuty później ponownie na listę strzelców wpisał się Kozłowski. Wynik spotkania w 89. minucie ustalił Mateusz Laskowski strzelając na 4:4.

W Szczuczynie doszło do pojedynku na szczycie, w którym miejscowa Wissa podejmowała liderujące KS Michałowo. Goście z Michałowa musieli uznać wyższość gospodarzy i zanotowali pierwszą w tym sezonie porażkę. Autorem jedynej bramki w tym meczu był Wojciech Łapiński, który w 41. minucie najlepiej odnalazł się w polu karnym gości.

W niedzielne popołudnie Znicz Suraż nie miał problemów z pokonaniem spadkowicza z III ligi, augustowskiej Sparty. Gospodarze wygrali 4:1, mimo że do przerwy utrzymywał się remis 1:1. Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnotował Hetman Tykocin, który w Dąbrowie Białostockiej pokonał ekipę Dębu, która plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.