Niedziela w III lidze

piłka nożna 2009-09-06 17:35:04

W niedzielne popołudnie tylko jedna drużyna z województwa podlaskiego zagrała na trzecioligowym froncie. Łapska Pogoń pokonała u siebie Mazura Ełk 2:1 (1:0).

Czarni Olecko w niedzielę podejmowali u siebie Concordię Elbląg, którą ostatecznie pokonali 2:1 (2:0). Dwie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie, a były autorstwa Adriana Karankiewicza i Arkadiusza Cichockiego. W drugiej odsłonie bramkę kontaktową dla elblążan zdobył w 67. minucie Tomasz Sambor, jednak gości na nic więcej już nie było stać. Po tym meczu zespół z Olecka plasuje się na trzeciej pozycji, a Concordia jest ósma.

W Węgorzewie miejscowa Vęgoria podejmowała Mrągowię Mrągowo. Jedyną bramkę, która przesądziła o tym, że trzy punkty zostaną w Węgorzewie zdobył w 48. minucie niezawodny Mariusz Machniak. Popularny "Mario" jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców z pięcioma golami.

W jedynym niedzielnym spotkaniu w wykonaniu drużyny z województwa podlaskiego górą była jedenastka łapskiej Pogoni, która odprawiła z kwitkiem nieźle dysponowanego beniaminka z Ełku. Łapianie na prowadzenie wyszli w 18. minucie za sprawą Macieja Leśniewskiego, a dokładnie 40 minut później na 2:0 podwyższył Kamil Stanisławski. Honorową bramkę ełczanie zdobyli dopiero w 90. minucie, gdy golkipera gospodarzy strzałem z jedenastu metrów pokonał Radosław Guzowski.