Planowe zwycięstwo Ruchu

piłka nożna / Wysokie Mazowieckie 2009-09-11 19:06:08

Ruch Wysokie Mazowieckie w ramach 9. kolejki II ligi wschodniej pokonał w piątkowe popołudnie przed własną publicznością drużynę Hetmana Zamość 4:1 (3:1).

Od początku meczu inicjatywę mieli gospodarze, którzy groźnie atakowali bramkę strzeżoną przez Mateusza Prus, jednak bez efektu bramkowego, nieskuteczny był Michał Twardowski. Strzał na bramkę Artura Holewińskiego jeden z piłkarzy Hetmana, Marek Fundakowski oddał w 14. minucie, jednak uderzenie okazało się niecelne. Na prowadzenie "Mlecznych" w 31. minucie wyprowadził Wojciech Kobeszko, który wykorzystał dośrodowanie Marcina Trzaskalskiego i głową umieścił piłkę w siatce Hetmana Zamość. Kilka minut później bliscy wyrównania byli goście, jednak w zamieszaniu podbramkowym zbyt lekki strzał oddał jeden z graczy Hetmana. W 37. minucie groźny atak Ruchu przerwał Kamil Sowa, który faulował Marcina Trzaskalskiego i otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko.

Grający w dziesiątkę Hetman utrudnił sobie znacznie w ten sposób zadanie, jakim byłoby urwanie punktów podopiecznym Piotra Zajączkowskiego. Pięć minut po utracie defensora Hetman stracił również drugą bramkę, której autorem był Arkadiusz Czarnecki. W tej chwili wydawałoby się, że goście poddadzą się, bo grają w "dziesiątkę" i przegrywają już 0:2. Hetman nie zrezygnował i zdobył w 44. minucie bramkę za sprawą Kamila Sawy. Zdeterminowani do podwyższenia swojej przewagi gospodarze ruszyli do ataku, a w 45. minucie wykonywali rzut rożny, którego egzekutorem był Arkadiusz Żaglewski. Dośrodkowanie "Żagla" trafiło na głowę Adriana Bartkiewicza, który skutecznie wykończył akcję.

W 47. i 52. minucie na bramkę Mateusza Prusa uderzał Eugeniusz Kołodziejczyk, jednak na nieszczęście Ruchu piłka dwukrotnie uderzała w poprzeczkę bramki rywali. Chwilę później pokonać golkipera gości próbował Wojciech Kobeszko, ale jego uderzenie leciało wprost w bramkarza, który nie miał problemów z interwencją. Kwadrans przed końcem meczu kolejną znakomitą szansę miał Eugeniusz Kołodziejczyk, jednak zdecydował się wyłożyć piłkę wprowadzonemu w drugiej połowie Marcinowi Łukaszewskiemu, a ten wpakował futbolówkę do siatki. W końcówce piłka po raz drugi wylądowała w bramce Artura Holewińskiego, jednak nie została uznana przez arbitra, ponieważ defensorzy Ruchu złapali piłkarzy Hetmana na spalonym.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Hetman Zamość 4:1 (3:1)
Wojciech Kobeszko 31', Arkadiusz Czarnecki 42', Adrian Bartkiewicz 45', Marcin Łukaszewski 75' - Kamil Sawa 44'.

Ruch: Artur Holewiński - Arkadiusz Czarnecki, Przemysław Kołłątaj, Adrian Bartkiewicz, Paweł Strózik (80' Łukasz Grzybowski) - Marcin Trzaskalski (77' Jakub Ambrożewicz), Arkadiusz Żaglewski, Eugeniusz Kołodziejczyk - Wojciech Kobeszko (68' Marcin Łukaszewski), Tomasz Bzdęga, Michał Twardowski (82' Błażej Tusznio).

Hetman: Mateusz Prus - Kamil Sowa, Paweł Miszczuk, Michał Skórski, Michał Rajtar - Łukasz Kaczmarek, Ariel Lindner, Ivan Litviniuk, Kamil Sawa (79' Konrad Kozioł) - Marek Fundakowski, Andrzej Robak.

Sędzia: Tomasz Tobiański (Gdańsk).
Żółte kartki: Sawa (Hetman).
Czerwone kartki: Sawa (37', za drugą żółtą kartkę, Hetman).