Ruch Wysokie Mazowieckie - Pelikan Łowicz 2:0 (1:0)

piłka nożna / Wysokie Mazowieckie 2009-09-16 19:27:34

W spotkaniu 10. kolejki II ligi wschodniej Ruch Wysokie Mazowieckie na własnym terenie pokonał Pelikana Łowicz 2:0 (1:0).

Tuż po gwizdku rozpoczynającym spotkanie groźnie zaatakowali gospodarze, a w polu karnym gości znalazł się Wojciech Kobeszko, który jednak nie wykorzystał wypracowanej okazji. Niewiele z gry mieli piłkarze Pelikana Łowicz, którzy po przejęciu piłki momentalnie ją tracili, a futbolówka nieskończoną ilość razy wracała pod ich bramkę. W zespole gości wkradła się nerwowość, co przełożyło się na wiele fauli i spięć pomiędzy zawodnikami.

W 17. minucie centry Marcina Trzaskalskiego nie wykorzystał Arkadiusz Czarnecki, którego uderzenie głową minęło bramkę strzeżoną przez Witolda Sebalę. Swoich szans z rzutu wolnego dwukrotnie próbował Arkadiusz Żaglewski, ale piłkarzowi gospodarzy wyraźnie brakowało szczęścia. W pierwszym przypadku piłkę wypiąstkował golkiper gości, natomiast podczas drugiej próby futbolówka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. Szansę na zdobycie bramki Pelikan miał w 31. minucie, gdy zagranie na wolne pole otrzymał Łukasz Janczarek, jednak zawodnik uderzył nieprecyzyjnie i nie stworzył zagrożenia pod bramką Holewińskiego.

Kolejną szansę na zdobycie gola miał chwilę później Wojciech Kobeszko, ale jego silne uderzenie przeleciało tuż nad poprzeczką bramki. W 44. minucie na równie mocne, ale bardziej precyzyjnie uderzenie zdecydował się Arkadiusz Żaglewski i piłka wpadła do siatki gości dając Ruchowi prowadzenie.

Lepiej w porównaniu do pierwszej połowy spisywali się w drugiej odsłonie łowiczanie, którzy groźniej atakowali na bramkę Ruchu. Wszystkim kibicom zgromadzonym na stadionie serca zadrżały w 68. minucie, kiedy piłka wpadła do bramki Holewińskiego, ale arbiter zauważył, że na pozycji spalonej przebywał jeden z piłkarzy z Łowicza. Tuż po tej sytuacji dwójkową akcję przeprowadzili Michał Twardowski i Tomasz Bzdęga, "Twardy" świetnie zagrał do Bzdęgi, a temu nie udało się przelobować golkipera. Za świetne dogranie Bzdęga odwdzięczył się już minutę później, gdy Twardowski otrzymał piłkę i znajdując się w sytuacji sam na sam minął bramkarza i z ostrego kąta wpakował futbolówkę do siatki.

W kolejnych sytuacjach asystentem był Tomasz Bzdęga, który wyłożył futbolówkę m.in. Marcinowi Trzaskalskiemu i Michałowi Twardowskiemu. Strzał Marcina Trzaskalskiego był bardzo mocny, ale równie niecelny. Jeżeli chodzi o sytuację Twardowskiego to wychowanek augustowskiej Sparty otrzymał dośrodkowanie na długi słupek, które minęło wszystkich defensorów i bramkarza, jednak napastnik "Mlecznych" fatalnie przestrzelił na pustą bramkę.

Dzięki temu zwycięstwu Ruch Wysokie Mazowieckie awansował w ligowej tabeli na szóstą lokatę. Zespół z Wysokiego Mazowieckiego z 18 punktami na koncie ma dwa "oczka" straty do trzech wyżej sklasyfikowanych drużyn oraz odpowiednio pięć i sześć punktów do wicelidera i lidera. W zespole "Mlecznych" dobrze prezentuje się wypożyczony z Jagiellonii Michał Twardowski, który ma na swoim koncie pięć bramek.

W najbliższą sobotę Ruch Wysokie Mazowieckie pojedzie do Wolbromia, gdzie zmierzy się z miejscowym Przebojem, który z ośmioma punktami jest tuż przed strefą spadkową. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Arkadiusz Żaglewski 44', Michał Twardowski 72'.

Ruch: Artur Holewiński - Arkadiusz Czarnecki, Przemysław Kołłątaj, Krzysztof Zalewski, Adrian Bartkiewicz - Marcin Trzaskalski (84' Jakub Ambrożewicz), Paweł Strózik, Arkadiusz Żaglewski, Eugeniusz Kołodziejczyk (73' Łukasz Jegliński) - Michał Twardowski (88' Łukasz Grzybowski), Wojciech Kobeszko (58' Tomasz Bzdęga).

Pelikan: Witold Sebala - Radosław Domińczuk (46' Andrzej Osowski), Krzysztof Brodecki, Piotr Gawlik, Wojciech Marcinkiewicz - Krystian Bolimowski (46' Konrad Bolimowski), Michał Łochowski, Marcin Krysiński, Jakub Kaźmierczak (63' Zbigniew Czerbniak), Łukasz Janczarek - Dawid Neścior, (65' Wojciech Kuc).

Żółte kartki: Marcinkiewicz, Domińczuk, Osowski, Krysiński (Pelikan).
Sędzia: Andrzej Meller (Bydgoszcz).