Historyczne herby Łomży dla ŁKSu

piłka nożna / Łomża 2009-09-16 19:36:35

W historycznych derbach Łomży, które odbyły się w ramach III rundy Pucharu Polski górą był ŁKS Łomża, który po dogrywce pokonał Perspektywę 5:2.

Na sensacyjne prowadzenie w 19. minucie zespół Perspektywy wyprowadził Paweł Zalewski, który położył bramkarza i wpakował futbolówkę do siatki ŁKSu. Do wyrównania piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego doprowadzili dopiero w 86. minucie, gdy z rzutu wolnego uderzał Artur Urban. Regulaminowy czas gry zakończył się rezultatem 1:1, a więc arbiter zarządził dogrywkę.

Początek dogrywki był również pechowy dla ŁKSu, ponieważ za sprawą Świątkiewicza Perspektywa po raz drugi objęła prowadzenie i wydawałoby się, że nie popełni drugi raz tego samego błędu tracąc gola. ŁKS zmobilizował się w tym momencie maksymalnie, czego efektem były dwie bramki Roberta Cychola oraz trafienia Mateusza Sowy i Artura Trzaski.

Perspektywa Łomża - ŁKS Łomża 2:5 (1:0)