IV liga: Pojedynek Hetmanów na remis

piłka nożna / Białystok 2009-09-19 13:19:45

Podziałem punktów zakończył się pierwszy mecz 8. kolejki podlaksiej IV ligi. W pojedynku pomiędzy Hetmanem Białystok a Hetmanem Tykocin padł remis 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył w pierwszej połowie Konrad Osek, zaś po przerwie wyrównał Łukasz Andzielewicz.

Pierwsza część meczu nie była porywającym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środku pola, więc bramkarze obu ekip nie mieli zbyt dużo pracy. Ekipy z Tykocina i Białegostoku stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji. Zawodnik gości nie potrafił strzałem głową umieścić piłki z odległości 3 metrów od bramki, zaś gracze ze stolicy Podlasia nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po pół godzinie gry rzut rożny egzekwowali gospodarze. W polu karnym niepilnowany był Kondad Osek i bez problemów po dobrym dograniu głową posłał piłkę do siatki przeciwnika. Do przerwy białostoczanie prowadzili 1:0.

Od początku drugiej części gry optyczną przewagę posiadali podopieczni Mirosława Mojsiuszki. W 50. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Łukasz Suchowolec. Napastnik gospodarzy chciał przelobować wychodzącego z bramki golkipera przyjezdnych, lecz piłka minimalnie minęła słupek i nadal było tylko 1:0. Później tempo meczu ponownie spadło. Masa chaosu i niedokładności - tak w skrócie można określić to co się działo na boisku przy ul. Słonecznej w Białymstoku między 50. a 75. minutą drugiej połowy. W 76. minucie powinno być 2:0 dla gospodarzy. Dwaj napastnicy, po nieudanej pułapce ofsajdowej w wykonaniu obrońców przyjezdnych, wyszli praktycznie sami na bramkarza z Tykocina, lecz po podaniu od partnera do pustej bramki nie trafił z odległości 2 metrów Sebastian Kuc. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było tym razem. Chwilę później po przypadkowej sytuacji pod polem karnym Rynkowskiego do piłki dopadł Łukasz Andzielewicz i zdobył wyrównującą bramkę. Ataki gospodarzy już do końca spotkania nie przyniosły efektów i pojedynek pomiędzy dwoma IV-ligowymi Hetmanami zakończył się remisem 1:1.

Hetman Białystok - Hetman Tykocin 1:1 (1:0) [GALERIA ZDJĘĆ]

Bramki: 1:0 - Osek [30], 1:1 - Andzielewicz [74]