Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia - Piast Gliwice 1:1 (0:0)

piłka nożna / Białystok 2009-09-20 14:11:55

W spotkaniu 7. kolejki Młodej Ekstraklasy białostoczanie zremisowali na własnym boisku z Piastem Gliwice 1:1 (0:0).

Początek meczu należał do Jagiellonii, zarysowała się wówczas niewielka przewaga "żółto-czerwonych", którzy nieco częściej przebywali w polu karnym przyjezdnych, a aktywni w ofensywie byli Tumicz i Rodolfo. W 9. minucie piłka zatrzepotała nawet w bramce Budzicha, jednak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej strzelającego Łukasza Tumicza. Kolejna sytuacja pod bramką Piasta miała miejsce w 20. minucie, gdy podanie od Łukasza Tumicza otrzymał Rodolfo, jednak zamiast strzału na bramkę zdecydował się na drybling, który nie przyniósł żadnej korzyści dla zespołu, ponieważ za chwilę obcokrajowiec stracił piłkę.

Piast często atakował gospodarzy bocznymi sektorami boiska, ale miało to niewielkie przełożenie na sytuacje podbramkowe, ponieważ dośrodkowania w kierunku pola karnego były zazwyczaj mało precyzyjne. Chwilę przed przerwą okazję na wyprowadzenie Jagiellonii na prowadzenie miał Hryszko, ale nieporozumienie z Tumiczem doprowadziło do tego, że z owej sytuacji nie wyszło już nic pożytecznego.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków "żółto-czerwonych", którzy szukali zwycięskiego gola. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 50. minucie Piotr Murawski, który otrzymał dośrodkowanie z bocznego sektora boiska i silnym uderzeniem pokonał Kasprzika. Kolejne minuty to dominacja Piasta, natomiast "Jaga" była skazana na obronę i wyprowadzanie sporadycznych, aczkolwiek groźnych kontr. W jednej z nich w roli głównej wystąpił Świderski, który niewykorzystał podania Tumicza i trafił tylko w słupek bramki gości. Gol na 1:1 padł w 80. minucie po rzucie różnym, który wykonywał Podgórski. Dośrodkowanie kolegi z drużyny wykorzystał Artur Lenartowski głową umieszczając futbolówkę w bramce Sakowicza. Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego odnotowania i podopieczni Henryka Mojsy dopisali do swojego konta jeden punkt.

Patrząc na tabelę Młodej Ekstraklasy po siedmiu kolejkach trzeba przyznać, że białostoczanie ogromnie rozczarowują zajmując ostatnią, 16. lokatę z zaledwie sześcioma punktami na koncie i stosunkiem bramek 8:16. W następnej kolejce "Młoda Jaga" pojedzie do Krakowa, gdzie zmierzy się z zespołem Cracovii Kraków.

Młoda Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 1:1 (0:0)
Murawski 50' - Lenartowski 80'.

Jagiellonia Białystok (ME): Sakowicz - Szóstko, Daniel Henz, Ostaszewski, Hryszko - Świderski (52' Zaniewski, 83' Fidziukiewicz), Gondek, Arłukowicz (46' Dołubizna), Murawski - Tumicz, Gustavo (46' Steć).

Piast Gliwice (ME): Budzich (46' Kasprzik) - Sopel (75' Koziołkiewicz), Krzycki, Bodzioch, Blaszke - Podgórski, Lenartowski, Seweryn, Winiarczyk (46' Przybylski) - Mrożek (75' Jorge), Tomanek (82' Bukowski).

Żółte kartki: Gondek, Szóstko (Jagiellonia).