Żubry Białystok - Grodno 93 87:83

piłka nożna / Białystok 2009-09-26 10:43:47

W spotkaniu inaugurującym III Międzynarodowy Turniej o Puchar Żubrów zespół gospodarzy pokonał białoruską drużynę Grodno 93 87:83.

W pierwszej kwarcie zdecydowanie lepszym zespołem byli podopieczni Marka Kubiaka, którzy już na początku wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą systematycznie zwiększali. Ostatecznie I kwarta zakończyła się rezultatem 34:15 na korzyść Żubrów. Druga kwarta nie była już tak udana jak pierwsza, gdyż białostoczanie przegrali ją 15:21, jednak w meczu nadal prowadzili 49:36.

W pewnym momencie trzeciej odsłony wydawało się, że Żubry zdecydowanie odskoczą koszykarzom z Grodna, jednak tak się nie stało i trzecią kwartę gospodarze wygrali dwoma punktami. W IV kwarcie przeważał zespół Grodna 93, który grał bardzo mądrze i nie pozwalał Żubrom na zbyt wiele. Ostatecznie Żubry wygrały te spotkanie 87:83, jednak ostatnia kwarta należała do rywali, którzy wygrali ją 28:17.

W innym piątkowym meczu Olimp MKS Start Lublin wygrał z RGU Kaliningrad 87:54.

Żubry Białystok - Grodno 93 87:83 (34:15, 15:21, 21:19, 17:28)

Punkty Żubry: Rafał Kulikowski 22, Michał Zalewski 15, Arkadiusz Zabielski 13, Mariusz Rapucha 13, Piotr Brzozowski 9, Łukasz Kaczanowski 9, Tomasz Szczepiński 4, Krzysztof Łotowski 2, Adrian Stolarz 0, Marcin Kaźmierczyk 0.