Wigry deklasują rywali

piłka nożna / Suwałki 2009-09-26 15:17:28

Zespół suwalskich Wigier zdeklasował przed własną publicznością Concordię Piotrków Trybunalski wygrywając 4:0 (2:0). Bramki dla Wigier zdobywali Vitālijs Ziļs (dwie), Daniel Ołowniuk i Sebastian Świerzbiński.

Już w pierwszej minucie do ataków ruszyli suwalczanie, ale strzał Macieja Makuszewskiego został zablokowany przez jednego z defensorów gości. W 3. minucie na bramkę strzeżoną przez Karola Salika uderzał zawodnik Concordii, jednak golkiper Wigier poradził sobie bez większych problemów. 180 sekund później mieliśmy już 1:0 dla Wigier, wrzuconą w pole karne piłkę przez Makuszewskiego wepchnął do siatki Ziļs. W 12. minucie doszło do nieporozumienia pomiędzy defensorami Concordii, a bezlitośnie wykorzystał to Vitālijs Ziļs strzelając drugą bramkę.

Około 20. minuty groźnie zaatakowała drużyna Concordii, jednak nie przyniosło to wymiernych korzyści. Sześć minut później faulowany był Maciej Makuszewski, a arbiter prowadzący spotkanie bez wahania wyrzucił z boiska Dawida Okparę, którego ukarał drugą żółtą kartką. W 27. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Maciej Makuszewski, a z problemami strzał obronił Towarnicki. W 30. minucie szansę na skompletowanie klasycznego hat-tricka miał Vitālijs Ziļs, jednak próba przelobowania golkipera okazała się nieskuteczna. W 44. minucie strzału na bramkę Towarnickiego próbował Radzio, jednak trafił w Świerzbińskiego.

Tuż po przerwie nie działo się nic ciekawego, dopiero w 56. minucie gorąco zrobiło się pod bramką Karola Salika. Po centrze jednego z zawodników Concordii futbolówka zatrzymała się dopiero na poprzeczce bramki Wigier. Dwie minuty później w dobrej sytuacji znalazł się Maciej Makuszewski, jednak zdecydował się na strzał zamiast podawać do lepiej ustawionego Sebastiana Radzio. W kolejnych minutach groźną akcję przeprowadził duet Ołowniuk - Ziļs, jednak ten drugi niecelnie uderzał.

W 62. minucie bliscy zdobycia kontaktowego gola byli piłkarze Concordii Piotrków Trybunalski, a "biało-niebiescy" mogli mówić o dużym szczęściu. Mówią, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i to sprawdziło się w tym meczu, ponieważ zaledwie minutę po tej sytuacji podanie Sadowskiego wykorzystał Ołowniuk, który umieścił futbolówkę w samym okienku bramki gości. Na 4:0 w 79. minucie podwyższył Sebastian Świerzbiński, który wykorzystał niepewną grę obrony Concordii w tym meczu i strzałem zza pola karnego pokonał Towarnickiego. Minutę później przed doskonałą szansą na zdobycie bramki stanął Ołowniuk, jednak jego uderzenie z około 5 metrów przeleciało dwa metry nad bramką. W końcówce okazję na gola honorowego mieli piłkarze Concordii, jednak na posterunku był Karol Salik.

Dla suwalczan było to trzecie zwycięstwo z rzędu, podopieczni Zbigniewa Kaczmarka w 10 meczach zgromadzili 16 punktów i plasują się obecnie na 9. pozycji w ligowej tabeli. W następnej kolejce "biało-niebiescy" zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z Okocimskim KS Brzesko.

Wigry Suwałki - Concordia Piotrków Trybunalski 4:0 (2:0) [GALERIA ZDJĘĆ]
Vitālijs Ziļs 5', 12', Daniel Ołowniuk 63', Sebastian Świerzbiński 79'.

Na podstawie: suwalki24.pl