Wyniki 9. kolejki IV ligi

piłka nożna 2009-09-27 18:58:40

Kolejne zwycięstwo zanotowała Cresovia Siemiatycze, która pokonała Spartę Augustów 1:0 i wykorzystała potknięcie Wissy awansując na pozycję lidera.

Wbrew pozorom faworyzowany Piast Białystok nie zdominował Włókniarza, który świetnie poradził sobie w pojedynku z wyżej notowanym rywalem. Oba zespoły toczyły wyrównany bój, a w drugiej połowie lepiej spisał się Włókniarz, który za sprawą Łukasz Gąsowskiego i Karola Babilewicza wygrał 2:0.

W pojedynku pomiędzy Rudnią Zabłudów i Wissą Szczuczyn bardzo szybko prowadzenie objęli gospodarze, co znacznie wpłynęło na dalsze losy spotkania. Wissa atakowała, jednak te ataki skutecznie odpierali defensorzy Rudni, a piłkarze ofensywni skonstruowali kilka groźnych kontr. Wyrównującą bramkę dla Wissy zdobył dopiero w 86. minucie Łukasz Świderski ratując punkt dla drużyny z Szczuczyna.

Na pozycję lidera awansowała Cresovia Siemiatycze, która wygrała na wyjeździe z innym spadkowiczem z III ligi - Spartą Augustów 1:0. Dla Sparty była to pierwsza ligowa porażka przed własną publicznością, natomiast "Cresa" zanotowała trzecie zwycięstwo w ostatnich czterech kolejkach. W innym meczu Znicz Suraż bardzo szybko zapewnił sobie trzy punkty, bowiem już w 1. minucie gola zdobył Zubowski, a będąca w kryzysie Puszcza Hajnówka nie zdołała wyrównać i mecz skończył się rezultatem 1:0 na korzyść gospodarzy.