Kolejna porażka "Jagi" w Młodej Ekstraklasie

piłka nożna / Kraków 2009-09-27 19:47:59

W Młodej Ekstraklasie wyraźnie nie radzi sobie zespół Jagiellonii Białystok, który w 9. kolejce przegrał z Cracovią 1:3 (0:1).

Pierwsze minuty spotkania to lekka przewaga Cracovii, która bardzo szybko, bowiem już w 21. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Jakuba Kaszuby, który wykorzystał dośrodkowanie Bartłomieja Dudzica i znakomicie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Maciejem Majewskim. Drugi gol dla gospodarzy padł trzy minuty po rozpoczęciu drugiej odsłony, a jego autorem był Damian Misan, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z woleja nie dając szans Majewskiemu.

W 56. minucie nadzieję na jakiekolwiek punkty dał białostoczanom Łukasz Zaniewski, który oddał strzał z linii pola karnego, z którym nie poradził sobie golkiper Cracovii. Jagiellonii nie udało się zdobyć wyrównującego gola, natomiast "Pasy" dołożyły jeszcze jedno trafienie. Dośrodkowanie Damiana Misana na bramkę zamienił Jakub Kaszuba, który pokonał Majewskiego uderzeniem głową.

Białostoczanie po 9. kolejkach w tabeli zajmują ostatnią, 16. lokatę. Podopieczni Henryka Mojsy mają na swoim koncie sześć punktów (1 zwycięstwo, 3 remisy, 5 porażek) i legitymują się bilansem bramkowym wynoszącym 9-19. W następny weekend "żółto-czerwoni" pojadą do Warszawy, gdzie w ramach rozgrywek Młodej Ekstraklasy zmierzą się z Legią Warszawa.

Cracovia Kraków (ME) - Jagiellonia Białystok (ME) 3:1 (1:0)
Kaszuba 21', 76', Misan 48' - Zaniewski 56'.

Cracovia Kraków (ME): Pączek - Kupiec, Sosnowski, Urbański, Wilk - Tomczuk (67' Łuczak), Jeleń, Misan (88' Golonek), Snadny (80' Wieczorek), Dudzic - Kaszuba.

Jagiellonia Białystok (ME): Majewski - Hryszko, Ostaszewski, Gogol, Król - Murawski, Arłukowicz (46' Dołubizna), Gondek, Steć (74' Sulkowski) - Świderski (46' Zaniewski), Fidziukiewicz (85' Pawłowski).

Żółte kartki: Łuczak (Cracovia) oraz Hryszko, Król (Jagiellonia).
Sędzia: Grzegorz Dubiel (Kraków).