Najlepsza defensywa w lidze rozmontowana!

piłka nożna / Białystok 2009-10-03 18:21:16

Patent na wygrywanie z Legią ma zespół Jagiellonii Białystok, który w sobotę zasłużenie pokonał "Wojskowych" 2:0, a autorem obu trafień został były zawodnik Legii, Kamil Grosicki.

Goście z Warszawy dominowali jedynie przez kilka pierwszych minut. Jagiellonia pierwszy raz zagroziła brace rywali w 7. minucie. Lewym skrzydłem wbiegł Tomasz Frankowski, zagrał piłkę w pole karne Legii, a tam wbiegający Jarecki strzelił wprost w bramkarza Legii. Chwilę później po zamieszaniu po rzucie rożnym piłkę lecącą do bramki gości wybił główką Inaki Astiz. W 24. minucie pierwszy raz zagotowało się pod bramką gospodarzy. Atomowy strzał z ostrego kąta oddał Iwański, lecz piękną paradą popisał się w bramce Sandomierski. Po pół godzinie gry było 1:0 dla Jagiellonii. Frankowski podał do Kamila Grosickiego, zaś ten ograł Astiza i pokonał Jana Muchę strzelając między nogami słowackiemu bramkarzowi. W 39. minucie powinna paść druga bramka dla podopiecznych Michała Probierza. Po raz kolejnym skrzydłem urwał się Grosicki, podał dla Frankowskiego a ten spudłował w kapitalnej sytuacji.

W 49. minucie gospodarze zmarnowali kolejną wyśmienitą okazję na podwyższenie wyniku. Grosicki w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad bramkarzem Legii i nad poprzeczką. Jednak w 60. minucie stadion przy ul. Słonecznej oszalał z radości po raz drugi. Świetnie dziś dysponowany „Grosik” dostał piłkę na prawej stronie boiska od Frankowskiego, szybko skierował się na bramkę Legii i pokonał Muchę płaskim strzałem tuż przy słupku. Do końca meczu gospodarze kontrolowali przebieg rywalizacji. Pod sam koniec spotkania kolejną dobrą interwencją popisał się Sandomierski, gdy obronił rzut wolny wykonywany przez Macieja Iwańskiego.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:0 (1:0)
Kamil Grosicki 31', 60'.

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Igor Lewczuk, Andrius Skerla, Thiago Rangel, Alexis Patricio Norambuena Ruz - Marco Reich (84' Łukasz Tumicz), Hermes, Bruno, Dariusz Jarecki (68' Pavol Staňo) - Kamil Grosicki (81' Remigiusz Jezierski), Tomasz Frankowski.

Legia: Ján Mucha - Jakub Rzeźniczak, Iñaki Astiz Ventura, Dickson Choto, Tomasz Kiełbowicz - Miroslav Radović (65' Tomasz Jarzębowski), Maciej Iwański, Marcin Smoliński (65' Sebastian Szałachowski), Bartłomiej Grzelak (81' Adrian Paluchowski), Maciej Rybus - Takesure Chinyama.